×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Vairākas durvis vaļā

Foto: LETAFoto: LETA

Jūnija nogalē beigsies pirmais posms konkursam “Radām novadam”, kura ietvaros 18 studentu komandas vairāk nekā divus gadus centīsies praktiski veicināt ekonomisko izaugsmi Latvijas novados.

Konkursa pirmais fināls būs vērojams LTV1 1. jūlijā plkst. 22.10, kad komandas iepazīstinās ar saviem turpmāko divu gadu plāniem novados un cīnīsies par pirmo balvu – 
10 000 eiro. “LA” turpina iepazīstināt ar komandu plāniem.

Parūpēties par savu dzimto Saldus novadu nolēmuši pieci jaunieši, kas studē Ventspils Augstskolā, kā arī viņu pasniedzējs. Kā teic komandas līdere Baiba Vanaga, piedalīšanās konkursā viņiem būšot kā rūpes par savām mājām: “Veicinot novada attīstību, palīdzot tās iedzīvotājiem, mēs reizē rūpējamies par mūsu ģimenēm, draugiem, skolotājiem un visiem pārējiem, kas šobrīd dzīvo Saldus novadā.” Komandas plānos ir veicināt gan pilsētas atpazīstamību, gan jauniešu interesi par uzņēmējdarbību, tehniskajām zinātnēm. Nav aizmirsts arī par jaunām atpūtas iespējām Saldus iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Arī Kuldīgas novadā darbosies Ventspils Augstskolas studenti – komandu veido astoņas meitenes, no kurām vairākums studē maģistrantūrā un guvušas profesionālu pieredzi arī ikdienas darbā, kas ļaus sniegt atbalstu un palīdzību novada uzņēmumiem projektu rakstīšanā, ES struktūrfondu piesaistē, pasākumu organizēšanā, projektu administrēšanā, mārketinga stratēģiju realizēšanā, dažādu attīstības stratēģiju izstrādē u. tml. Sava novada attīstībai meitenes plāno izmantot Latvijā mazāk tradicionālas metodes un ir radušas inovatīvu un kreatīvu problēmu risinājumu. Komanda nedibinās pati savu uzņēmumu. Tās darbības virziens galvenokārt būs administratīvs un konsultatīvs, ar mērķi piesaistīt ārējo finansējumu dažādiem sociālajiem projektiem un izglītības iestādēm, un to plānots panākt, cieši sadarbojoties ar Kuldīgas attīstības aģentūru. “Izmaiņas, uzlabojumi, inovācijas ir nepieciešamas jebkurā sfērā un jomā, un nav iespējams izdalīt kādu konkrētu nozari. Darbosimies tajā virzienā, kur sajutīsim, ka mūsu zināšanas un prasmes ir nepieciešamas, tāpēc esam atstājuši sev atvērtas vairākas “durvis”,” skaidro komandas pārstāve Liene Kataševska.

Četri studenti no Rīgas Ekonomikas augstskolas, darbojoties Pļaviņu novadā, ar apbrīnojamu motivāciju centīsies pierādīt to, ka viņu ideja ir vislabākā. Agrāk Pļaviņās bijusi apģērbu šūšanas rūpnīca “Rīgas apģērbi”, kurā strādājuši daudz lielisku speciālistu, no kuriem tagad daudzi jau pensijas vecumā un bez darba iespējām. Daudzi Pļaviņu jaunieši savukārt brauc meklēt darbu Rīgā, jo novadā nav lielu uzņēmumu, ie­stāžu vai ražotņu, tāpēc cilvēkiem atrast darbu ir grūti. Jaunieši iedegušies par ideju novadā atjaunot apģērbu šūšanas nozari, attīstot sociālo biznesu. Par lielu plusu komanda uzskata to, ka ieplānotajam projektam nav nepieciešams liels sākuma kapitāls. Tā vietā viņi grasās piesaistīt samērā lielu darbinieku skaitu un iesaistīt cilvēkus, kuri dažādu apsvērumu dēļ nevar atrast darbu, piemēram, jau minētie pensionāri, arī jaunieši, kuriem trūkst kvalifikācijas. Izveidoto produktu plānots eksportēt. Komanda apņēmusies arī pēc konkursa beigām turpināt attīstīt šo ideju, jo saredz tajā lielu potenciālu. “Nepiedalāmies konkursā tikai naudas balvas dēļ, bet redzam šo projektu kā motivāciju un iespēju radīt reāli funkcionējošu uzņēmumu,” skaidro komandas vadonis Oto Davidovs.

Iecavas novadā savus spēkus centīsies pierādīt trīs puišu komanda no Transporta un sakaru institūta, kas sevi uzskata par reālistiem un grib piesaistīt novadam sabiedrības uzmanību. Viņi apņēmušies pierādīt Iecavas milzīgo potenciālu, par ko uzskata cilvēkus, idejas un pragmatisku domāšanu. Galvenās jomas, kurās puišiem paredzēts darboties, – loģistika un pilsoniskie projekti. “Uzlabojot kvalitātes servisu loģistikas segmentā, sniegsim pozitīvu pienesumu ne vien novadam, bet visai Latvijas ekonomikai,” pārliecināts komandas biedrs Aleksejs Vesjolijs. Plašāk par savām idejām komanda sola vēstīt konkursa pirmajā finālā 30. jūnijā.

Vairāk par konkursuwww.radamnovadam.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+