×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Vairākas kultūras iestādes paredzēts atbrīvot no dividenžu maksāšanas valstij

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas cirka logo.

Vairākas kultūras iestādes paredzēts atbrīvot no dividenžu maksāšanas valstij, to peļņu novirzot kapitālsabiedrību materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, liecina valdības otrdienas sēdes darba kārtība.

Kultūras ministrija (KM) valdībā iesniegusi rīkojuma projektus par vairāku kultūras iestāžu, kurās KM ir kapitāla daļu turētāja, atbrīvošanu no dividenžu maksāšanas valstij, peļņu novirzot kapitālsabiedrību materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai.

Rīgas Cirks pērno gadu pabeidzis ar 141 581 eiro peļņu. No šīs summas valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa – 90% no peļņas – ir 127 422,90 eiro. KM informē, ka šie līdzekļi cirkam nepieciešami kapitālsabiedrības finanšu situācijas stabilizēšanai, lai nodrošinātu kvalitatīvu kapitālsabiedrības pamatfunkciju īstenošanu, uzsverot, ka kapitālsabiedrības finanšu stāvokli būtiski pasliktināja 19. martā notikušais ugunsgrēks, kurā pilnībā izdega 120 kvadrātmetru, bet dažādi bojājumi konstatēti visā ēkas 2.stāvā.

Liepājas Simfoniskais orķestris 2014. gadu pabeidzis ar 25 902 eiro peļņu. No tās valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa ir 23 311,80 eiro. KM lūdz peļņu novirzīt jaunu darba telpu iekārtošanai koncertzālē “Lielais Dzintars” un mūzikas instrumentu iegādei.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) pērno gadu pabeidzis ar 5089 eiro peļņu, no kuras valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa ir 4580,10 eiro. KM lūdz peļņu novirzīt orķestra materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai – mūzikas instrumenta iegādei, norādot, ka vairākās orķestra instrumentu grupās, piemēram, klarnešu, fagotu, trombonu, darbam tiek izmantoti mūzikas instrumenti, kas nepieder LNSO.

“Latvijas Koncerti” 2014. gadu pabeiguši ar 41 930 eiro peļņu. No šīs summas valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa ir 37 737 eiro. Kapitālsabiedrībai līdzekļi nepieciešami informācijas tehnoloģiju infrastruktūras atjaunošanai.

Latvijas Nacionālā opera (LNO) pagājušo gadu pabeigusi ar 126 489 eiro peļņu. No tās valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa ir 113 840,10 eiro. KM atgādina, ka joprojām nav realizēta LNO ēkas trešās kārtas izbūve, kā dēļ ilgstoši ir ļoti apgrūtināta dekorāciju nogādāšana uz skatuves. 2014. gadā sadarbībā ar “Rīgas Namiem” izstrādāts projekts LNO pagalma infrastruktūras uzlabošanai. īstenojot šo projektu, dekorāciju pārvietošana tiktu maksimāli automatizēta. Tādēļ KM lūdz novirzīt LNO peļņu dekorāciju pacēlāja izbūvei.

Valmieras Drāmas teātris (VDT) pērno gadu beidzis ar 2665 eiro peļņu, no kuras valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa ir 2398,50 eiro. VDT pērn sācis Lielās zāles rekonstrukciju, kuras laikā tika daļēji uzlabots zāles grīdas segums un skatuve piemērota šī laika estētiskajām un tehniskajām prasībām. 2015.gadā plānots pabeigt skatuves vizuālo un tehnisko sakārtošanu, pārkrāsojot un pārbūvējot skatuves rampas un skatuves portāla daļu. Līdz ar to KM lūdz 2014. pārskata gadā VDT gūto peļņu novirzīt Lielās zāles skatuves rekonstrukcijai.

Latvijas Leļļu teātris 2014. gadu pabeidzis ar 11 521 eiro peļņu. No šīs summas valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa ir 10 368,90 eiro. KM lūdz teātra peļņu novirzīt Lielās zāles krēslu nomaiņai.

Jaunais Rīgas teātris (JRT) 2014. gadu beidzis ar 27 307 eiro peļņu, no kuras valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa ir 24 576,30 eiro. JRT nepieciešams transportlīdzeklis gan pasažieru, gan mazgabarīta dekorāciju un rekvizītu pārvadājumiem – dekorāciju transportēšanai gan no teātra ēkas uz noliktavām, gan starp teātra spēles laukumiem, kuri atrodas dažādās pilsētas daļās, gan dodoties viesizrādēs uz Latvijas reģioniem. Pašlaik teātra īpašumā esošais 1996. gada minivens “Dodge Grand Caravan” ir tehniski novecojis un bieži jāremontē. KM lūdz JRT peļņu novirzīt automašīnas iegādei, uzsverot, ka automašīna būtu īpaši noderīga, organizējot pārvākšanos uz teātra pagaidu telpām Miera ielā 58, kad tiks sākta Lāčplēša ielas 25 teātra kompleksa rekonstrukcija.

Daugavpils teātris pagājušo gadu pabeidzis ar 30 279 eiro peļņu. No šīs summas valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa ir 27 251,10 eiro. KM rosina teātra peļņu novirzīt gaismas aparatūras iegādei – teātrim jāatjauno augšējās gaismas iekārtas (prožektori, sofiti); horizontālā apgaismojuma iekārtas; gaismas iekārtas, kuras tiek uzstādītas portāla sānos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+