Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Vairākās nozarēs palielinājusies pievienotā vērtība, kas sekmējusi IKP pieaugumu (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2014.gada attiecīgo periodu, iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem ir pieaudzis par 2,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ātrais novērtējums.

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2015.gada pirmo ceturksni, IKP apjoms pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem ir palielinājies par 1,2%.

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2014.gada attiecīgo periodu, IKP pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem ir pieaudzis par 2,6%. Pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem IKP ir palielinājies par 2,7%.

IKP pieaugumu sekmēja kāpums ražošanas nozarēs par 2% un pakalpojumu nozarēs (bez tirdzniecības) par 3%. Tirdzniecībā radītā pievienotā vērtība palielinājusies par 4%.

Izvērsts ziņojums par precizēto IKP apjomu un izmaiņām šā gada otrajā ceturksnī tiks publicēts 2015.gada 31.augustā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Palielinājusies pievienotā vērtība,jeb,citiem vārdiem,augušas cenas!

  2. Tiešām laba ziņa, vienīgais, kas interesanti, pievienotās vērtības tirdzniecībā pieaugums nozīmē ko – tirgotāji iemanījušies iepirkt lētāk un tirgot dārgāk?

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+