×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. jūlijs, 2014
Drukāt

Vairākas partijas vēl gatavo kandidātu sarakstus 12.Saeimas vēlēšanām (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Pusotras nedēļas laikā Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) kandidātu sarakstus 12.Saeimas vēlēšanām iesnieguši vien divi politiskie spēki, savukārt vairākas partijas vēl strādā pie sarakstu veidošanas.

Līdz šīm CVK reģistrēti divu partiju – “Suverenitātes” un “Saskaņas” – kandidātu saraksti. Tāpat pirmdien, 28.jūlijā, plkst.11 saraksta iesniegšanu CVK pieteikusi partija “Vienotība”.

No parlamentā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem savus sarakstus apstiprinājušas jau visas partijas, tomēr lielākā daļa – nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība, “Vienotība” – tos vēl nav iesniegusi.

Sarakstus apstiprinājusi arī “Latvijas Krievu savienība”, kas izveidota uz partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” bāzes, bet pašlaik parlamentā nav pārstāvēta.

Vairākas partijas, kas šogad pirmo reizi piedalīsies Saeimas vēlēšanās, savus sarakstus vēl tikai veido. Piemēram, bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītā partija “No sirds Latvijai” vēl nav oficiāli lēmusi par partijas līderiem un arī kandidātu sarakstiem, tāpat šādu lēmumu nav pieņēmusi arī bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna pārstāvētā Jaunā konservatīvā partija.

Partija “Vienoti Latvijai!” nosaukusi vēlēšanu apgabalos sarakstu līderus, kam izvirzīti bijušie premjeri un kādreizējie politikas “smagsvari”. Partijas vadītājs Ainārs Šlesers norādīja, ka partija plāno sarakstu iesniegt nākamnedēļ, un patlaban pilnībā apstiprināti ir kandidāti Rīgā, Latgalē un Zemgalē, savukārt Kurzemes un Vidzemes sarakstus paredzēts apstiprināt nākamnedēļ.

Savukārt ekspremjera Einara Repšes vadītā partija “Latvijas attīstībai” oficiālus lēmumus par kandidātu sarakstiem pagaidām nav pieņēmusi. Tāpat sarakstu vēl nav apstiprinājusi Latvijas Reģionu apvienība, kas to varētu izdarīt 29.jūlijā.

Kā informē CVK, kopumā interesi par kandidātu sarakstu sagatavošanu izrādījušas kopumā 13 partijas un partiju apvienības, kuras pieprasījušas kandidātu sarakstu iesniegšanas sistēmas lietotājtiesības – “Suverenitāte”, “Saskaņa”, “Vienotība”, “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai/LNNK”, Zaļo un Zemnieku savienība, “Vienoti Latvijai”, Jaunā Konservatīvā partija, “No sirds Latvijai”, “Latvijas attīstībai”, Latvijas Reģionu apvienība, politiskā partija “Izaugsme”, “Latvijas Krievu savienība” un partija “Mūsu zeme”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nu interesanti būtu uzzināt, kāds tad ir šo sīkpasrtiju apmaksas preiskurants. Esmu dzirdējis, ka tie, kas nesavāc 0,5 %, tie vispār neko no “šefiem” nedabū.

Draugiem Facebook Twitter Google+