×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Vairākās pašvaldībās skolas sala dēļ neapmeklē puse skolēnu

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Vairākās pašvaldībās aukstuma dēļ skolās nav ieradusies aptuveni puse skolēnu, noskaidroja aģentūra BNS.

Alūksnes novadā skolās nav ieradušies 927 skolēni, kas ir aptuveni puse no visiem skolēniem. Skolēni, kuri aukstuma dēļ nav ieradušies uz skolu ir dažāda vecuma.

Savukārt Daugavpilī uz skolu nav ieradušies 62% skolēnu, kuri mācās no pirmās līdz piektajai klasei, kā arī 50% skolēnu, kuri mācās no sestās līdz devītajai klasei. Aukstuma dēļ uz skolu nav ieradusies neliela daļa vidusskolēnu.

Rēzeknē aukstuma dēļ uz skolu neieradās aptuveni 44% skolas vecuma bērnu, kā arī 52% pirmskolas vecuma bērnu.

Līdz 12 gadus veci bērni uz skolu var neiet, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem, bet bērni vecumā no 13 gadiem – ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem.

Tomēr ņemot vērā, ka gaisa temperatūra bērna dzīvesvietā un skolas atrašanās vietā var atšķirties, vai arī, piemēram, neparedzēti biezas sniega segas dēļ ir apgrūtināta vai pat neiespējama bērna nokļūšana skolā, vecākiem katrā atsevišķā gadījumā pašiem jāpieņem lēmums par skolas apmeklēšanu. Vienlaikus vecākiem ir jāinformē skola par bērna neierašanās iemesliem, un skolai, izvērtējot apstākļus, jāpieņem atbilstīgs lēmums par skolēna mācību stundu kavējumu attaisnošanu.

Ārkārtas situācijai turpinoties ne ilgāk kā nedēļu, izglītības iestādēm jābūt atvērtām, pedagogiem jānodarbina bērni, kas skolā tomēr ir ieradušies, kā arī jāgādā par viņu drošību. Ja mācību stundas ir atceltas, iekavētais ir jāapgūst, piemēram, intensīvāk strādājot pēc tam, kad mācības atsākas.

Savukārt, ja neparedzētas ārkārtas situācijas un tās izraisīto apstākļu dēļ ilgstoši (nedēļu vai ilgāk) nav iespējams nodrošināt normatīvo aktu prasībām atbilstošu mācību procesu, izglītības iestādes dibinātājs, izvērtējot ārkārtējās situācijas apstākļus, var pieņemt lēmumu par mācību gada pagarinājumu 1.–8. klases un 10.–11. klases izglītojamiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+