×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Vairākās skolās izlaidumi noritējuši svešvalodā (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Valsts valodas centrs (VVC) vairākās izglītības iestādēs konstatējis izlaidumu norisi svešvalodā.

Lai konstatētu, vai publiski pasākumi notiek valsts valodā, VVC vecākie inspektori šogad veica pārbaudes 16 izglītības iestādēs. VVC pārbaužu rezultātā secinājis, ka piecas pārbaudītās izglītības iestādes nenodrošināja izlaidumā sniegtās informācijas tulkojumu.

VVC uzsvēra, ka saskaņā ar Valsts valodas likuma 11.panta pirmo daļu pasākumiem ir jānotiek valsts valodā. Ja pasākumā tiek lietota svešvaloda, tad rīkotājam ir pienākums nodrošināt tulkojumu valsts valodā. Tātad izglītības iestādei kā pasākuma rīkotājam bija pienākums nodrošināt tulkojumu valsts valodā. Tulkojums nav jānodrošina literāriem, muzikāliem vai cita veida mākslinieciskiem priekšnesumiem, piebilda VVC.

VVC par šīm prasībām nosūtīja atgādinājuma vēstuli izglītības iestādēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Okupanti nekad necienīs latviešu valodu! Atbildēt

  Un atkal direktori savu amatu saglabās, lai turpinātu veikt diversijas pret Latviju.

 2. Jautājums "Latvijas Avīzei" Atbildēt

  Vai tiešām nav iespējams uzzināt likumu nepildošo skolu sarakstu un to publicēt? Vai LA ir spējīga tikai pārpublicēt LETA ziņas?

 3. Lugums Latvijas Avizei : ludzu publicet tas macibu iestades kuras eksameni nav notikusi Valsts valoda.Tautai ir jazina tas ienaidnieki.

 4. Ja kaut kas tads tiek pielauts ES un NATO Valsti Latvija,tad atbildigo instituciju vaditaji,un Valsts Valdibas locekli ir janodod tiesa par Valsts nodevibu,jo sadi noziegumi pret Valsti nopietni apdraud Valsts drosibu.

 5. Un piešķirsim pilsonību ikvienam šeit dzimušam…

 6. Mēs paši esam vainīgi, sen vajadzēja skolās mācību programmas tikai latviski. Un arī darba un valsts lietu kārtošanas tikai latviski, ja nerunā vai nesaprot latviski, lai meklē tulku. Viņi mūs nekad necienīs, jo tā ir tāda tauta, inteliģentie krievi ir iznīcināti un tie kas klaiņo pasauli nav tie labākie

 7. Būs atkal Feisbukā krieviem par ko paņirgāties. It sevišķi Ušakova postos. Tur dveš tāds naids pret visu latvisko. Man šķiet vajadzētu ieviest lojalitātes zvērestu. Kā pārkāpj, tā lūdzu, tur ir durvis.

  • ”saskaņā ar Valsts valodas likuma 11.panta pirmo daļu pasākumiem ir jānotiek valsts valodā. Ja pasākumā tiek lietota svešvaloda, tad rīkotājam ir pienākums nodrošināt tulkojumu valsts valodā”. –
   Izskatās, ka likumu drīkst neievērot un tas nestrādā ! – kam tad tie ir domāti ?

Draugiem Facebook Twitter Google+