×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. maijs, 2016
Drukāt

Vairākas valstis rekomendē Latvijai uzlabot apstākļus patvēruma meklētāju uzņemšanas centros (16)

Foto-LETAFoto-LETA

Vairākas ANO dalībvalstis izteikušas rekomendācijas Latvijai saistībā ar patvēruma meklētājiem, tostarp aicinājušas nodrošināt, lai apstākļi patvēruma meklētāju uzņemšanas centros atbilst starptautiskajiem standartiem.

Kā liecina ANO Cilvēktiesību padomes Vispārējā periodiskā pārskata darba grupas ziņojuma projekts, Afganistāna rekomendējusi Latvijai veikt turpmākos pasākumus, lai uzlabotu apstākļus patvēruma meklētāju uzņemšanas centros un nodrošinātu patvēruma meklētājiem piekļuvi atbilstošam dzīves līmenim. Tāpat Bahreina rekomendējusi pieņemt skaidrus pasākumus, lai garantētu visu bēgļu un patvēruma meklētāju tiesības un aizsardzību un neklasificētu un neaizturētu tos kā nelegālos imigrantus.

Bahreina arī rekomendējusi nodrošināt, lai naids pret ārzemniekiem un rasistiskais un reliģiskais ekstrēmisms nekļūst par šķērsli bēgļu un patvēruma meklētāju jautājumu risināšanai.

Tikmēr Džibutija rosinājusi Latvijai nodrošināt, ka visām personām, kuras pieprasa patvērumu Latvijā, ir procesuālās garantijas, un ka lēmumus par patvērumu, tostarp tos, kas pieņemti paātrinātā kārtībā, var pārsūdzēt un apturēt. Džibutija arī rekomendējusi atturēties no atgriešanas vai personu izraidīšanas uz citu valsti, ja pastāv iemesls uzskatīt, ka viņi tiks pakļauti spīdzināšanai.

Vairākas valstis izteikušas rekomendācijas, kas saistītas ar bēgļu integrāciju. Tā, piemēram, Lībija rekomendējusi integrēt bēgļus sabiedrībā, vienlaikus apkarojot stereotipus, kas kurina naidu pret viņiem. Ēģipte savās rekomendācijās aicinājusi atvieglot bēgļu integrāciju, tostarp cīnoties pret stereotipiem, aizspriedumiem un naida runu. Līdzīgu nostāju ieņēmusi arī Indija, kura rosina atvieglot bēgļu integrāciju, cīnoties pret stereotipiem.

Savukārt Portugāle rekomendējusi nodrošināt, lai aizturētajiem patvēruma meklētājiem ir piekļuve valsts medicīnas pakalpojumiem vienlīdzīgi ar citiem ieslodzītajiem, kuri ir apcietināti vai notiesāti.

Jau vēstīts, ka ANO dalībvalstis Latvijai cilvēktiesību jomā izvirza 173 rekomendācijas, iesakot risināt mazākumtautību integrācijas problēmas, nodrošināt patvēruma meklētāju tiesības, kā arī apkarot vardarbību ģimenē.

Rekomendāciju sākotnējo izvērtējumu veica Latvijas delegācija, pieņemot lēmumu atbalstīt 74 rekomendācijas, apņemoties līdz šā gada jūnijam izvērtēt 96 rekomendācijas, kā arī noraidot trīs rekomendācijas.

Latvija noraidīja tās rekomendācijas, kas aicināja mainīt valsts valodas politiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kas tas tāds Lībija ,Ēģipte valstīs kur valdība atrodas ”uz saliņas” ,hā,hā, Šimvalstīmir jauzņem atpakaļ savi pilsoņi klejotāji jo tie nau bēģļi bet ekonomiskie migranti. Ja mēs NEIZSTRĀDĀSIMpietiekami efektīvas IMUNITĀTi pret šiem invazīviem objektiem te tiks …..Tikai Darbs dod tiesības saņemt ,pabalstu.

 2. Šeit pieminētajā Cilvēktiesību jomā Atbildēt

  Tik daudz jau nu šo 173 rekomendāciju izvirzītājiem Latvijai būtu jāsajēdz,ka mazākums vairākumu integrēt nekādi nav spējīgs,pat ja ļoti,ļoti to vēlētos! Šādas prasības Latvijai ir vistīrākā demagoģija! Uzskaitītās valstis ir aizmirsušas,ka tiesības (ne tikai pienākumus) ir jānodrošina arī Latvijas pamatiedzīvotājiem! Bet Latvijā joprojām nav ne 0% PVN pārtikas pamatproduktiem kā Lībijā,Bahreinā,Ēģiptē un Indijā,ne ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa,kā visās minētajās valstīs,ne arī obligātā veselības apdrošināšana un bezmaksas augstākā izglītība kā Portugālē un Bahreinā! Un vēl daudz citu priekšrocību valsts pilsoņiem-kā Bahreinā! Nerunājot jau par daudz lielākām algām Bahreinas pilsoņiem,salīdzinājumā ar emigrantiem no Ziemeļāfrikas,citām Tuvo Austrumu arābu valstīm,Indijas,Šrilankas un Pakistānas.ANO Cilvēktiesību komitejai vajadzētu pievērst lielāku uzmanību apstākļiem,kādos dzīvo emigranti pašā Bahreinā!

 3. Ieteikums rekomendētājiem Atbildēt

  Risiniet,rekomendētāji,savas domstarpības starp sunnitiem un šiītiem,arābiem un berberiem,afgāņiem un eritrejiešiem turpat uz vietas,nevis bēgļu nometnēs Eiropā!

 4. Latvijai sākuši aizrādīt visi,kam vien nav slinkums! Aizrādījusi ir pat lielākā bēgļu piegādātāja Eiropas Savienībai-Itālija! Jābrīnas vēl,ka nekādas pretenzijas pret Latviju nav izvirzījušas valstis,kas atrodas pašā Itālijas vidū-Vatikāns un Sanmarino! Arī Singapūra un Brunejas sultanāts pagaidām klusē!

 5. Redz ,bet valdība klusē !

 6. Atradušiesrekomendētāji ,lai tie savedsavas valstis kārtībā 24 h laikja ne …valdībasun iekārtas maiņa. Sen jau vajag atgriesties pie Koloniālisma. Nevar Afrikas,Afganistānu ,Bangladešu ,Pakistānu,Ziemeļāfrikas teritorijā esošos formējumus uzskatīt par valstīm..Afrika ir Pārpratums, cilvēki ar IQ-70 nevar veidot valsti ..tapeic arī sabirst kā smilšu pilis.

 7. Ļoti gribētos uzzināt,kā tad šodien jūtas Ēģiptes koptu-kristiešu kopiena! Varbūt laikraksts varētu mums to pastāstīt?

 8. Pirms uzklūp citiem,lai paraugās uz sevi Atbildēt

  Šeit vietā būtu atgādināt Bahreinai (un Indijai) par ārzemju viesstrādnieku (tostarp indiešu) diskrimināciju nevis Latvijā,bet Persijas līča valstīs,t.sk.Bahreinā,uz kuriem neattiecas dažādās sociālās garantijas,kas paredzētas tikai Bahreinas pilsoņiem!

 9. Kāpēc pati Bahreina,viena no bagātākajām pasaules naftas valstīm,neparūpējas,atbilstoši savām iespējām,par šiem bēgļiem-ticības brāļiem,bet uzstāda stingras prasības vienai no nabadzīgākajām Eiropas valstīm?

 10. Bahreina aizrāda Latvijai par reliģisko ekstrēmismu? Atbildēt

  Vai tad ne islama reliģiskais ekstrēmisms nav t.s.”Islama valsts” pamatā un nav radījis šos miljoniem bēgļu plūdus? Kur Bahreina konkrēti saskata reliģisko ekstrēmismu Latvijā?

 11. Lai starptautiskos standartus nodrošina pašas Atbildēt

  Vai šīm valstīm pašām nevajadzētu uzlabot apstākļus saviem iedzīvotājiem,lai tiem nebūtu no savas valsts jābēg,pat atpakaļ neskatoties? Ne Ēģiptē,ne Indijā,piemēram,atšķirībā no Sīrijas,taču nekāda karadarbība nenotiek? Arī Lībijā ne! Un,vai visās šajās,Latviju apsūdzošajās valstīs (izņemot varbūt vienīgi Portugāli),dzīves apstākļi atbilst starptautiskajiem standartiem? Vai trešajai nabadzīgākajai Eiropas Savienības valstij Latvijai būtu jānodrošina šiem laimes meklētājiem-ekonomiskajiem bēgļiem vēl labākus apstākļus uz savu bērnu,invalīdu un pensionāru rēķina?

 12. patiesību nenoslēpsi! Atbildēt

  LA arī ir melu un maldu rakstītava. “Kādi gan patvēruma meklēt\aji” ? Līdz tiesas lēmumam, viņi visi ir nelegāli imigranti un tā arī rakstiet! žurnālisti kā prostitūtas pelna naiudu, – raksta to ko pasaka prieksā

 13. nenosmieties! 🙂

 14. Kura beidzot būs tā valsts, kas rekomendēs LATVIJAS pamatiedzīvotājiem kādus 97 ieteikumus, kā uzlabot MŪSU PAŠU BĒRNU, PENSIONĀRU, SKOLOTĀJU, ĀRSTU utt. dzīves un DĀRDZĪBAS apstākļu uzlabošanu 26 gadu laikā?!!!

  • Ja Latvija atrodas nabadzības līmeņa apakšgalā,vai nebūtu laiks bēgļu promblemas risināšanai pieprasīt ES LĪDZEKĻUS? Kāpēc ”trucīgās ”valstis – Grieķija ,Turcija saņems miljardus ,lai apmierinātu bēgļu vajadzības? Vai mūsu bāleliņi baidās sakaitināt augsto rāti ?

 15. Vai mums pašiem arī paliek kādas tiesības vai tikai pienākumi? Varbūt tiem gudreļiem labāk vajadzētu parūpēties, lai viņu valstīs iedzīvotājiem tiek nodrošināti normāli dzīves apstākļi un nav jāubago citu valstu patvērums? Ratificēsim vēl kādu konvenciju, lai varētu dibināt liekēžu komisijas, kas pārbauda paši nezin ko? Cerams Stambulas konvencija nebūs pēdējā ko Vējonis liks tautai akceptēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+