×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2012
Drukāt

Vairāki “antifašisti” pie Brīvības pieminekļa noliek vainagu

legionari_vainags_antinacisti

Vairāki “Apvienības pret nacismu” pārstāvji šodien pie Brīvības pieminekļa nolika piemiņas vainagu, vēloties pieminēt nacistu upurus, novēroja aģentūra LETA. Kopā pie pieminekļa, daudzu žurnālistu ielenkti, devās aptuveni desmit cilvēki, starp kuriem bija tādas pazīstamas personas kā Sīmona Vīzentāla centra vadītājs Efraims Zurofs, eiroparlamentāriete Tatjana Ždanoka (PCTVL), Latvijas Antifašistiskās komitejas loceklis Josifs Korens un “antifašists” Jānis Kuzins.

Pēc vainaga nolikšanas Zurofs žurnālistiem skaidroja, ka problēma neesot vēstures faktos, bet gan šo faktu izskaidrošanā.

Viņš norādīja, ka tie esot meli, ka latvieši, kas karojuši Vācijas pusē, darījuši to neatkarīgas Latvijas dēļ. Viņš arī uzsvēra, ka daudzi no tiem, kas bijuši leģionā, noziegumus pastrādājuši jau pirms tam.

Jau ziņots, ka no plkst.9 viesnīcā “Royal Hotel FG”, Kaļķu ielā 28, 7.stāvā, notiek apaļā galda diskusija par nacisma atdzimšanu Latvijā. Savukārt plkst.10.30 pie Brīvības pieminekļa iepretim Bastejkalnam “Apvienība pret nacismu” rīkos protesta akciju pret nacisma atdzimšanu un “Waffen SS” gājienu Rīgā.

Diskusijā piedalīsies ārvalstu viesi no Eiropas Parlamenta Tilla Jansons, Helmuts Šulcs, ASV ekskongresmeņi Leonīds Bards, Aleks Brūks, ASV ebreju kopienu līderi Maša Grišins, Leora Kaufmane, Leonīds Nemirivskis, Lielbritānijas Saseksas universitātes profesore, filozofe Monika Lovenberga, Ukrainas, Moldovas, Izraēlas parlamenta deputāti, Sīmona Vīzentāla centra vadītājs Efraims Zurofs, Eiropas Ebreju parlamenta prezidents Džoels Rubinfelds, kā arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas antinacistisko organizāciju līderi. Tika aicināti arī Latvijas Saeimas visu frakciju deputāti. Diskusija notiks visu dienu līdz plkst.18.30.

Šodien ne vien Rīgā, bet arī citviet Latvijā notiek vairāki leģionāru pieminētāju un viņu pretinieku pasākumi.

No rīta plkst.10 Rīgas Domā notiks Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienas dievkalpojums. Biedrības “Daugavas Vanagi”, “Daugavas Vanagu” Limbažu nodaļas un “Gustava Celmiņa centra” biedri no plkst.10 līdz 13 dosies gājienā no Doma laukuma uz Brīvības pieminekli. Galvenā gājiena sākums paredzēts pēc dievkalpojuma beigām, ap plkst.11.

Aktīvists Uldis Freimanis no plkst.11 līdz 14 piketēs pie Laimas pulksteņa, lai pieminētu “Baigā gada staļinisma upurus”.

Kā aģentūru LETA informēja “Apvienības pret nacismu” valdes priekšsēdētājs Jānis Kuzins, “Apvienība pret nacismu” rīkos gan piketu, gan apaļā galda diskusiju.

Pie Brīvības pieminekļa iepretim Bastejkalnam plkst.10.30 “Apvienība pret nacismu” rīkos protesta akciju pret nacisma atdzimšanu un “Waffen SS” gājienu Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+