×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Vairāki cilvēki inficējušies ar ērču encefalītu, lietojot nevārītu kazas pienu (2)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti brīdina iedzīvotājus uzturā nelietot termiski neapstrādātu kazas pienu, jo šādā veidā jau četri cilvēki šogad ir inficējušies ar ērču encefalītu, aģentūru LETA informēja SPKC.

Divi cilvēki šādi inficējušies Rīgā, viens Grobiņas novadā un viens Jaunjelgavas novadā.

Speciālisti uzsver, ka uzturā var droši lietot tikai vārītu vai pasterizētu kazas pienu. Speciālisti iesaka vārīt arī nepasterizētu govs pienu, jo pastāv iespēja, ka arī govs var inficēties ar ērču encefalītu un nodot vīrusu ar pienu, tomēr tas notiek ļoti reti.

Ja trīs nedēļu laikā pēc termiski neapstrādāta kazas piena lietošanas uzturā parādās gripai līdzīgi simptomi un, iespējams, arī citas pazīmes, tad nekavējoties jāvēršas pie ārsta, skaidro SPKC speciālisti.

SPKC dati liecina, ka Latvijā ik gadus tiek reģistrēti līdz četriem pieciem ērču encefalīta saslimšanas gadījumiem, kad inficēšanās ir saistīta nevis ar ērces piesūkšanos, bet ar nevārīta kazas piena lietošanu uzturā.

Kopumā šogad ir reģistrēti deviņi apstiprināti ērču encefalīta gadījumi, 26 gadījumos ārstiem pastāv aizdomas par ērču encefalītu un notiek diagnozes precizēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kazas piens nenoliedzami ir pasludināms par cilvēces glābējproduktu. Tomēr nereti gadās sastapties ar klaju šantāžu, ko veic bērnu mākslīgās pārtikas ražotāji: tā Lietuvā pirms desmit gadiem tika izplatīta ziņa, ka kāda ģimene, dzerot kazas pienu, saslimusi ar ērču encefalītu. Tiesa, cilvēkiem šo slimību konstatēja, bet grēkāzīgo kazu neviens pat nepārbaudīja! Kaut arī ir valstis, kur veikti pētījumi par to, ka kazu piens nerada šādas saslimšanas draudus, pētījumu rezultātu publiskošana tiek kavēta. Bet kazkopība Lietuvā pa to laiku gandrīz iznīka.
    /Jāzeps Sprūdžs, LLU profesors/

  2. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai izvērtētu vienu(!) komentāru? Liekas, ka tur nekas pretlikumīgs nav uzrakstīts…

Draugiem Facebook Twitter Google+