×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Vairāki desmiti cilvēku pie “Laimas” pulksteņa protestē pret Ukrainas pretterorisma operāciju (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Protestējot pret Ukrainas valdības spēku īstenoto pretterorisma operāciju, pie Laimas pulksteņa notiek biedrības "Eiropas krievu kustība" organizētais mītiņš "Pārtraukt asinspirti Ukrainā!".

Biedrības “Eiropas krievu kustība” organizētajā mītiņā pie “Laimas” pulksteņa pret Ukrainas valdības spēku īstenoto pretterorisma operāciju piedalās vairāki desmiti cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Lielu garāmgājēju uzmanību mītiņš gan nav izpelnījies. Lielākā daļa klātesošo ir tūristi un masu mediju pārstāvji. Stāstot par savu pieredzi, mītiņā piedalās arī vairākas personas, kuras apgalvo, ka ir no Austrumukrainas apgabaliem.

Mītiņa laikā tiek demonstrēta fotoizstāde, kurā, pēc organizatoru apgalvotā, esot attēloti notikumi Austrumukrainā un Maidanā, taču nepilnīgās konstrukcijas un vēja dēļ fotogrāfiju ekspozīcija vairākas reizes apgāzusies.

Policija mītiņa laikā aizturēja kādu personu, kura pauda savu viedokli par notikumiem Austrumukrainā.

Savukārt, kā aģentūrai LETA sacīja “Eiropas krievu kustības” dibinātāja un valdes locekle Jeļena Bačinska, mītiņš nav rīkots, lai paustu atbalstu kādai no Ukrainas karā iesaistītajām pusēm. “Lai gan mītiņam nav konkrēta mērķa, jau tagad var teikt, ka tas ir izdevies. Mēs vēlamies informēt sabiedrību par to, ka situāciju Ukrainā var atrisināt ar izlīgumu. Eiropas sabiedrisko organizāciju pārstāvju pienākums ir lūgt atbildīgās personas darīt visu iespējamo, lai pārtrauktu kara darbību.” Viņa arī norādīja, ka fotoizstādi paredzēts izstādīt vairākās Latvijas pilsētās, tostarp Daugavpilī.

Tāpat mītiņa laikā kustības “Baltija” aktīvisti vāca ziedojumus tā saucamās Jaunkrievijas (Ukrainas dienvidaustrumu apgabalu) cietušajiem iedzīvotājiem. Kustības pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka ziedojumi paredzēti humānajai palīdzībai, kas tiks piegādāta tiem bērniem un civiliedzīvotājiem, kuri palikuši Austrumukrainas karadarbības zonās. Līdzīga veida palīdzība uz Ukrainu caur Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku jau esot nogādāta no Lietuvas, savukārt Igaunijā pašlaik notiekot palīdzības komplektācija, un viena smagā automašīna jau tagad esot gatava doties uz Ukrainu.

Galvenokārt humānā palīdzība, kurā ietilpstot pirmās nepieciešamības preces, ieskaitot pārtikas produktus un apģērbu, esot paredzēta Doņeckas un Luhanskas iedzīvotājiem, uzsvēra “Baltijas” pārstāvji.

Jau ziņots, ka Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidoja kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

5.jūlijā separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem – Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. No Lietuvas palīdzība teroristiem?-meli un vēlreiz meli. Lietuvieši Viļņā sarīkoja akciju pie Krievijas vēsniecības- ēda poļu ābolus. Piedāvaja arī vēstniecībai. Atteicās. Rīgas centrā- atbalsts teroristiem-seperātistiem???? Fu.

  2. Vai tiesam Latvija grib ielaist ienaidnieku Tacu domajiet.

  3. … Ka sis personas no ‘Eiropas krievu kustibas’, un dazas asocietas vai specifiski sagadatas no Austrum Ukrainas,drikst propagandet, Jaunkrievijas – un selektivi teroristu rokas esosam Doneckas un Luhanskas pilsetu interesem – ka teroristu atbalstitaju org Bezabrene …!

    … DP atkartota darbiba, ne tikai atlaujot sadu neregistretu demonstraciju publiska vieta, bet atkartoti aizturot likumigi un valsts interesem paralleli domajosu personu, tadejadi neatbilst ne tikai valsts oficialai nostajai saja lieta, bet velreiz liek domat par tas vadibas un kadra atbilstibu valsts likumiem un lojalitatei … !

  4. Drīzāk jau virsrakstā bija jābūt, ka vāc ziedojumus bandītiem. Kaut viņus Velns parautu!!!

  5. Jo vairāk ukraiņi likvidēs prokrieviskos teroristus un civilizācijas mēslus, jo tīrāka un skaistāka būs pasaule! Atliek ukraiņiem novelēt veiksmi! Bet, prokrievisko teroristu atbalstītājiem, ātrāk nokļūt atpakaļ savā piecūkotajā goģinā! Latvija nav mēslu bedre priekš netīrīgajiem padomju okupantiem.

  6. tik maz, kauns, tad jau tā vairs nav mana LATVIJA, tātad Riga tik putinasosi dzivo?

Draugiem Facebook Twitter Google+