×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Vairāki futbola virslīgas klubi var tikt sodīti par algu nemaksāšanu

smsvirsliga2

Vismaz divi Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta klubi varētu saņemt sodu par ilgstošu saistību nepildīšanu ar saviem spēlētājiem, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja Latvijas Futbola federācijas (LFF) Spēlētāju statusa un pāreju komisijas priekšsēdētājs Māris Logins.

Kā ziņots, pirms sezonas ilgstoši bija neskaidrība par galīgo virslīgas čempionāta dalībnieku skaitu, bet Rīgas “Skonto” klubam sākotnēji netika piešķirta licence tieši lielo parādsaistību dēļ.

Tomēr pēdējā brīdī “Skonto” komandai, vienojoties par konkrētiem parādu atmaksas termiņiem, kā arī uzrādot visas nepieciešamās garantijas par ienākumiem kluba kasē saistībā ar spēlētāju pārdošanu, licence tika piešķirta. Tā kā pašlaik situācija nav būtiski uzlabojusies, kaut “Skonto” komandai izdevies atrast ģenerālsponsoru, jau drīzumā vienība varētu tikt sodīta ar punktu atņemšanu.

Logins uzsvēra, ka lēmumu pieņems komisija un, kamēr tas nav pieņemts, jebkādām spekulācijām par šādu lēmumu nav pamata. Taču variants par punktu noņemšanu nav izslēdzams, kaut saskaņā ar piemērojamo reglamentu teorētiski ir iespējami arī citi risinājumi, piemēram, lielāku naudas sodu piemērošana vai jaunu spēlētāju reģistrēšanas aizliegums pāreju perioda laikā.

“Ir jārod risinājums, lai novērstu atsevišķu klubu bezatbildīgu rīcību attiecībā pret spēlētājiem, jo pašreizējā situācija nav normāla un par tādu netiktu uzskatīta nevienā valstī,” uzsvēra Logins, sakot, ka līdz šim komisija bijusi toleranta, jo tās mērķis nav sodīt klubus, bet gan rūpēties, lai spēlētāji saņemtu nolīgto atalgojumu. “Cik zināms, klubi ar atsevišķiem spēlētājiem bija noslēguši vienošanās par samaksas termiņu pagarināšanu. Ja tās tiek pildītas, komisijai nav iebildumu, bet, ja joprojām netiek maksāts, sekos rīcība, lai nodrošinātu pieņemto lēmumu izpildi.”

Logins gan atzina, ka komisijas rīcībā ir tikai tā informācija un dokumenti, kurus iesnieguši klubi. “Ja “Skonto” kaut ko samaksā, tas, visticamāk, momentā izskan presē. Neraugoties uz attiecīgiem informācijas pieprasījumiem, manā rīcībā nav ziņu, ka norēķini būtu veikti ar visiem spēlētājiem, kas iesnieguši sūdzības. Līdz ar to komisija lems, balstoties uz dokumentiem, kas ir tās rīcībā,” uzsvēra komisijas priekšsēdētājs.

Kā sarunā ar aģentūru LETA izteicās “Skonto” kluba direktors Askolds Uldriķis, vienība pēdējā laikā spēlētājiem veikusi divus maksājumus. “Citiem varbūt tā katrā maksājumā bija mēnešalga, citiem lielāka nauda. Precīzas summas es nezinu,” atzina direktors, stāstot, ka tagad tiek gaidīts, kad “Skonto” atkal saņems naudu, turklāt joprojām vēl arī neesot atnākusi nauda no jaunā ģenerālsponsora, Krievijas investīciju kompānijas “SA-Futbola aģentūra”.

Uldriķis pauda cerību, ka nenonāks tik tālu, ka vienībai tiks atņemti kopvērtējuma punkti. “Cik man ir zināms, naudas atmaksāšana ir izkustējusies no vietas. Jaunākajiem maksājumiem vajadzētu sekot jau šonedēļ, uz ko mēs visi ļoti ceram. No sava jaunā ģenerālsponsora naudu gan patiešām vēl neesam saņēmuši,” pēc trešdienas virslīgas čempionāta spēles izteicās “Skonto” galvenais treneris Tamazs Pertija, uzsverot, ka viņa spēlētāji mīl futbolu, tāpēc šīs problēmas, cik nu ir viņu spēkos, cenšas ignorēt. “Par iespējamām sankcijām no federācijas puses neko nezinu. Personīgi es ne no kā nebaidos.”

Tomēr Logins piebilda, ka “Skonto” klubs nav vienīgais vainīgais un sodi var draudēt “vismaz divām” virslīgas vienībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+