×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Vairāki ģimenes ārsti atteikuši palīdzību pacientiem

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) šodien saņēmis vairākus zvanus no pacientiem, kuriem viņu ģimenes ārsts atteicis palīdzību akūtas saslimšanas gadījumā un ieteicis izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, informē NMPD.

Kā pastāstīja NMPD pārstāve Ilze Bukša, situācijas ir bijušas dažādas, piemēram, mazi bērni ar paaugstinātu temperatūru, tostarp astoņus mēnešus vecs mazulis ar vairāku dienu temperatūru. Pie ātrās palīdzības mediķiem vērsusies arī kāda sirmgalve, kuru vairākas dienas mocījusi temperatūra un klepus, kā arī kāda 1.grupas invalīde ar pēcoperācijas sāpēm.

“Mēs ticam, ka lielākā daļā ģimenes ārstu šajās dienās godprātīgi turpina rūpēties par saviem pacientiem un neliedz tiem konsultāciju vai vajadzīgo palīdzību. Tajā pašā laikā esam saskārušies ar dažu ārstu negodprātīgu rīcību, liekot pacientiem ar ambulatori ārstējamām saslimšanām izsaukt operatīvo dienestu,” norāda NMPD dienesta direktors Armands Ploriņš.

Dienesta direktors uzskata, ka kompromisi par nozares attīstību un kvalitāti ir jārisina, profesionāļiem sēžot pie viena sarunu galda, nevis iesaistot tajā pacientus. Viņš pieļauj, ka šāda protesta akcija var palielināt NMPD brigāžu izsaukumu skaitu, kā rezultātā mediķi var nepagūt laikā ierasties pie pacientiem, kuru dzīvība patiešām ir apdraudēta un svarīga katra minūte. “Aicinām ģimenes ārstus rast pieņemamāku veidu, kā uzlabot primārās veselības aprūpes kvalitāti, nepieļaujot, ka viņu pacienti un citi dienesti kļūst par protesta akcijas ķīlniekiem,” uzsvēra Ploriņš.

Kā ziņots, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) oficiāli izsludinājusi akciju, aicinot visus Latvijas ģimenes ārstus no 19. līdz 21.decembrim doties “atpūtā” jeb neiet uz darbu.

Šajā laikā ārsta praksēs dežurēs otrās māsas vai ārsta palīgi un turpinās sniegt palīdzību savas kompetences ietvaros, tai skaitā informēs par iespējām saņemt veselības aprūpi citās ārstniecības iestādēs, norāda asociācija.

Protesta akcija izsludināta, jo, neskatoties uz ģimenes ārstu iebildumiem, valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas izstrādātos grozījumus veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, kuros noteiktas izmaiņas arī ģimenes ārstu darba organizācijā, tostarp jauni obligāti ģimenes ārstu darba kvalitātes kritēriji.

LĢĀA un veselības ministre Ingrīda Circene (V) nav spējuši vienoties par vairākām plānotajām izmaiņām. Ģimenes ārstu galvenais iebildums bija “kvalitātes naudas” sasaistīšana ar ģimenes ārstu pamatmaksājumu jeb kapitācijas naudu, kā arī kvalitātes kritēriju noteikšana par obligātiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+