×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. maijs, 2014
Drukāt

Vairāki simti cilvēku atvadās no izcilās Singas

Foto: LETAFoto: LETA

Aktrises Veras Āboliņas-Singajevskas apbedīšanas ceremonija Pirmajos Meža kapos.

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē vairāki simti cilvēku šodien atvadījās no izcilās latviešu aktrises Veras Āboliņas-Singajevskas.

Pavadītāju vidū bija aktieri, teātru vadītāji un režisori, kā arī citi aktrises talanta cienītāji.

Atvadīšanās laikā uz ekrāna, mūzikas pavadībā, tika deklamēti dzejoļi, kā arī projicētas bildes no aktrises ceļojumiem, ikdienas gaitām, izrādēm, kā arī bērnības.

Singajevska zemes klēpī guldīta Pirmajos Meža kapos blakus viņas vīram Tālivaldim Āboliņam.

Bēru ceremonijā zārku nesa hokejisti. Singajevska bija liela hokeja līdzjutēja un bija izteikusi, ka vēlētos, lai hokejisti piedalās viņas bērēs.

Jau vēstīts, ka izcilā latviešu aktrise Vera Singajevska, kuru vairākas skatītāju paaudzes mīļi dēvēja par Singu, aizgāja mūžībā 26. aprīlī, nesagaidot savu 91. dzimšanas dienu, kas ir 28. aprīlī.

Vispopulārākā aktrises loma bija zviedru bērnu grāmatu autores Astrīdas Lindgrēnas radītais tēls Karlsons, Arī Alfons Trīcvaidziņš, vairāku paaudžu mazie skatītāji un klausītāji iemīļojuši aktrises dziedātās bērnu dziesmas par lellīti Lolīti ar Raiņa vārdiem, tomēr par sev tuvāko lomu aktrise pati atzinusi ķīniešu meiteni Hun Jan no Jelgavas teātrī iestudētās izrādes “Izlietais trauks”, kurā attēlota Ķīna 13. gadsimtā.

Vera Singajevska dzimusi 1923. gada 28. aprīlī Sinarnas sādžā Viņņicas apgabalā, Kijevas guberņā, Ukrainā.

No 1945. līdz 1953. gadam strādāja Jelgavas teātrī, no 1953. līdz 1992. gadam – Jaunatnes teātrī. 1947. gadā izveidoja tautas deju ansambli “Kalve”, kas joprojām darbojas Latvijas Lauksaimniecības universitātes paspārnē. 1959. gadā saņēma LPSR Valsts prēmiju, 1995. gadā – IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+