×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

“Zaķi” notic viltus ziņām par sabiedriskā transporta kontroli (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Ticot viltus ziņām par sabiedriskā transporta kontroli, “zaķis” var nonākt aiz restēm, paziņojumā uzsvērusi Rīgas Pašvaldības policija.

Pagājušās nedēļas beigās sociālajos tīklos, kā arī vairākos portālos, kuri iepriekš jau mediju redzeslokā nonākuši par viltus ziņu izplatīšanu, parādījās savdabīga pamācība, kurā lasītājam tika stāstīts, kā izbēgt no sabiedriskā transporta kontrolieriem. Rakstos pat minētas atsauces uz vairākiem normatīvajiem aktiem, kas tiem it kā piešķir ticamību, taču patiesībā tajos atspoguļota nekorekta informācija, uzsver policija. Līdz ar to, ja lasītājs seko rakstos minētajiem padomiem, viņam iespējams piemērot pat administratīvo arestu.

Raksti pozicionēti kā noderīgi ieteikumi iedzīvotājiem, tādēļ ar tiem dalījušies tūkstošiem sociālo tīklu lietotāju, taču tas diemžēl noved pie sekām, ka bezbiļetnieki nonāk konfliktā gan ar Rīgas satiksmes, gan ar policijas darbiniekiem. Arī pagājušajās brīvdienās vairāki bezbiļetnieki atteikušies nosaukt savus datus, turklāt viena bezbiļetniece pēc tam, kad kļuva agresīva, tika nogādāta Valsts policijā par nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām. Par šādu pārkāpumu ir iespējams piemērot pat 15 dienu administratīvo arestu.

Galvenais rakstos minētais arguments, kā izvairīties no sabiedriskā transporta kontroles dienesta darbiniekiem, ir tāds, ka viņiem neesot tiesību apstrādāt fizisko personu datus un arī policijai neesot tiesību tos nodot kontrolieriem. Saskaņā ar likuma “Par policiju” 11.pantu viens no policijas papildpienākumiem ir palīdzēt autotransporta un elektrotransporta kontroles dienestiem transporta lietošanas noteikumu pārkāpēju personības noskaidrošanā.

Papildus Ministru kabineta noteikumi paredz, ka sabiedriskā transporta kontrolierim bezbiļetnieka identitātes noskaidrošanā ir tiesības piesaistīt policijas darbinieku. Savukārt līgumsoda piedziņas darbību veikšanai pārvadātājam ir tiesības izmantot to pasažieru personas datus, kuri sabiedriskā transporta pakalpojumus izmanto bez samaksas vai braukšanai derīgas biļetes, kā arī nodot šos datus piedziņas darbību veikšanai trešajām personām. Noteikumu normas rakstītas saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu, kurā teikts, ka personas datu apstrāde ir atļauta, ja tā izriet no datu subjekta (šajā gadījumā pasažiera) līgumsaistībām vai nepieciešama, lai realizētu tās trešās personas (šajā gadījumā «Rīgas Satiksme») likumiskās intereses, kurai personas dati atklāti.

“Aicinām iedzīvotājus neuzķerties uz pseido-medijos izplatītajām ziņām, kas galvenokārt radītas klikšķu iegūšanai. Tāpat aicinām neizplatīt nepārbaudītu informāciju no neuzticamiem avotiem, jo šādas ziņas var kaitēt lasītājiem, kuri tekstu uztvers kā patiesību,” sacīts policijas paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Viss ir kārtībā, vienīgais ko es nrsaprotu, kā var piemērot līgumsodu, bez līguma?

 2. Acinām Rigas satiksmi 100% parņemt valdībai un izveidot adekvātu maksu par braucienu…

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. Degradācijas portāli Atbildēt

  Viņi negrib neitralizēt, jo caur šiem portāliem tiek laista arī vajadzīga lieta – sabiedrības degradācija – puspornogrāfisks saturs, atturēšana no vairošanās (piem. foto ar slimiem zīdainīšiem), vienkārši sabiedrības biedēšana, spriedzes un frustrācijas radīšana.
  Un to viņi tak medrīkst apturēt aiz stratēģiskiem mērķiem. Info, kuru negrib oficiāli laist, laiž caur šiem portāliem.

 5. Vai tiešām neviena valsts institūcija nav spējīga šos melu portālus neitralizēt???

Draugiem Facebook Twitter Google+