×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

Vairākos sprādzienos Irākā vismaz 38 bojāgājušie

spradziens3

Vairākos sprādzienos Irākā dzīvību zaudējuši vismaz 38 cilvēki un vēl vairāk nekā 180 ievainoti, informē policija un mediķi.

Vislielākos upurus otrdien prasījuši uzbrukumi Kerbelā un Kirkūkā, kur kopumā nogalināti vismaz 26 cilvēki. Kerbelā divos sprādzienos pilsētas pievārtē gājuši bojā vismaz 13 cilvēki un vēl 48 ievainoti. Savukārt Kirkūkā valsts ziemeļu daļā, pie policijas iecirkņa eksplodējot mīnētai automašīnai, nogalināti 13 cilvēki un 50 ievainoti. Visi bojāgājušie, kā arī vairums ievainoto ir policisti. Sprādzienā, kam sekoja vēl viena eksplozija, smagi bojāti arī vairāki desmiti policijas automašīnu. Ap plkst.10.15 (plkst.9.15 pēc Latvijas laika) sprādziens nograndis arī stāvlaukumā iepretim Irākas Ārlietu ministrijas ēkai Bagdādē. Šajā eksplozijā cietuši seši cilvēki. Vairākas stundas pirms eksplozijas pie Ārlietu ministrijas uzbrucēja pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā Irākas galvaspilsētas centrā nogalināti četri cilvēki un vēl astoņi ievainoti. Mīnētas automašīnas sprādzienā Hillas pilsētā valsts vidienē tikmēr nogalināti divi cilvēki un vēl 31 ievainots. Savukārt Ramādī automašīnas sprādzienā nogalināti divi cilvēki un 11 ievainoti. Salahedinas provincē tikmēr vairākos uzbrukumos un sprādzienos nogalināti četri cilvēki. Sprādzieni, kuros cietuši cilvēki, otrdien Irākā nogranduši arī citviet.

Koordinēti uzbrukumi dažādās valsts vietās ar lieliem upuriem parasti ir starptautiskās teroristu organizācijas “Al Qaeda” roku darbs. Otrdiena kļuvusi par asiņaināko dienu Irākā kopš 23. feburāra, kad uzbrukumu sērijā, par kuru atbildību uzņēmās “Al Qaeda”, dzīvību zaudēja vismaz 42 cilvēki. Plašie uzbrukumi sarīkoti devītajā gadadienā kopš ASV vadītā iebrukuma sākuma Irākā. Vardarbības uzliesmojums Irāku skāris laikā, kad kara izpostītā valsts pošas nākamajā nedēļā Bagdādē gaidāmajām Arābu līgas samitam. Bagdāde ar šo notikumu cer apliecināt savas spējas garantēt drošību nozīmīgās sanāksmes laikā. Arābu līgas samits Bagdādē norisināsies no 27. līdz 29. martam.

Kopš kulminācijas punkta 2006. un 2007. gadā vardarbība Irākā ir mazinājusies, tomēr uzbrukumi joprojām ir ikdienas sastāvdaļa. Pēc oficiālajiem datiem, vardarbībā februārī Irākā tika nogalināti 150 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+