Latvijā
Sabiedrība

Vairākums Latvijas iedzīvotāju svin 8.martu4

Foto – LETA

Gandrīz divas trešdaļas jeb 64% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem šogad plāno svinēt 8.martu jeb Starptautisko sieviešu dienu, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS februāra beigās un marta sākumā veiktā aptauja.

8.marta svinēšanas plāni ir zināmā mērā saistīti ar iedzīvotāju vecumu. Tā jaunieši vecumā līdz 30 gadiem retāk atzīst, ka atzīmēs Starptautisko sieviešu dienu (59%), kamēr iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 60 gadiem biežāk grasās svinēt šos svētkus (no 64% līdz 68% šī dzīves posma dažādās vecumgrupās).

Arī sievietes nedaudz biežāk nekā vīrieši šogad plāno atzīmēt 8.martu jeb Starptautisko sieviešu dienu (66% sieviešu pretstatā 62% vīriešu).

Toties gandrīz visas aptaujātās sievietes jeb 94% Latvijas sieviešu vecumā no 18 līdz 60 gadiem 8.martā priecātos par saņemtiem apsveikumiem, ziediem vai kādām citām dāvanām.

Jāatzīst, ka arī vairākums vīriešu jeb caurmērā trīs no četriem Latvijas vīriešiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem (72%) šogad plāno 8.martā apsveikt sev kādu īpašu sievieti vai sievietes, dāvināt ziedus vai kādas citas dāvanas.

Jāatzīmē, ka sieviešu vecums būtiski neietekmē to, vai viņas priecātos saņemt 8.marta apsveikumus. Savukārt vīriešu vidū gan ir vērojama iezīme, ka par 30 gadiem vecāki vīrieši biežāk nekā jaunieši plāno 8.martā apsveikt sev īpašās sievietes.

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar TNS laikā no 2018. gada 27. februāra līdz 1. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 825 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kantar TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Kantar TNS ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar TNS ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

LA.lv