Latvijā
Sabiedrība

Vairākums Lieldienu brīvdienās izgulēsies un veiks mājas darbus0

Foto-Karīna Miezāja

Lielākā daļa jeb 95% iedzīvotāju plāno svinēt Lieldienas, tomēr vienlaikus 52% tuvojošās brīvdienas veltīs miegam un atpūtai. Dažādiem praktiskiem darbiem mājās pievērsīsies 53% aptaujāto, noskaidrots interneta veikala 220.lv veiktajā aptaujā.

Vairāk nekā puse respondentu svētkus svinēs mājās ar ģimeni (65%), bet 17% aptaujāto dosies ciemos, lai Lieldienas atzīmētu plašākā lokā.

Tāpat šis tradicionāli ir laiks, kad iezīmējas pāreja no ziemas uz pavasara un vasaras sezonu, kas atspoguļojas arī pircēju paradumos.

Informē interneta veikala 220.lv mārketinga direktore Kristīne Kalēja: “Iepirkšanās tendences Lieldienu svētkos un brīvdienās katru gadu ir visai līdzīgas. Arī šogad novērojam, ka strauji palielinās sezonai raksturīgie pirkumi, piemēram, dārza preces, sporta inventārs, velosipēdi, skrituļslidas. Šis laiks tiek izmantots arī darbiem, kuriem ikdienā neatliek laika, piemēram, veikti mājas labiekārtošanas darbi vai īstenoti plāni par izmaiņām interjerā. Tikmēr dārza darbu entuziasti pievēršas sēšanai un stādu stādīšanai.”

LA.lv