Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
19. maijs, 2016
Drukāt

Vairo ieguldījumu Austrumeiropas drošībā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite

Lietuva un Rumānija sadarbosies, cenšoties panākt pēc iespējas lielāku sabiedroto valstu ieguldījumu Austrumeiropas drošības garantēšanai vajadzīgajos atturēšanas pasākumos, paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

“Mēs saprotam Rumānijas situāciju Melnajā jūrā saistībā ar Krimas okupāciju un militārā uzbrukuma potenciālu, kas tur tiek savilkts, un arī mums ir līdzīga situācija Kaļiņingradas apgabalā,” viņa norādīja kopīgā preses konferencē ar Rumānijas prezidentu Klausu Johannisu, kas ieradies vizītē Lietuvā. Rumānijas prezidents uzsvēra, ka abās NATO austrumu spārna pusēs vajadzīgs proporcionāls sabiedroto drošības ieguldījums, uzturot spēku samēru. “Mums jāspēj atvairīt visus apdraudējumus. Tas ir tā dēvētais 360 grādu princips, proti, aliansei jābūt gatavai uz visiem izaicinājumiem,” viņš norādīja. Gan Lietuva, gan Rumānija cer šovasar gaidāmajā NATO Varšavas samitā saņemt no sabiedrotajiem papildu drošības garantijas un spēku izvietošanu.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+