Viedokļi
Lasītāju viedokļi

Vairosim kuplas un stipras ģimenes!1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Publicitātes foto

Viena no visvairāk pēdējos gados apspriestajām tēmām ir demogrāfiskā situācija valstī. Latviešu tauta iet mazumā – jauni cilvēki labākas dzīves meklējumos turpina aizbraukt no valsts, vecie nomirst vairāk nekā jaunie piedzimst. Tūkstošiem tēvu izvairās piedalīties bērnu uzturēšanā un audzināšanā. Jaunās sievietes bieži vien dod priekšroku mājdzīvnieku audzēšanai, nevis bērnu audzināšanai. Vecmāmiņu loma mazbērnu audzināšanā senāk ir bijusi daudz lielāka nekā tagad, bet vectēvi nepieprasa saviem dēliem un mazdēliem veidot stipras ģimenes un rūpēties par jauno audzi. Tautas intelektuālie spēki nemeklē vai arī nespēj atrast un formulēt argumentus bērnu dzimstības būtiskam pieaugumam; valdība nespēj nodrošināt pietiekamu materiālu atbalstu jaunajām un daudzbērnu ģimenēm.

Kāpēc mūsu visu rangu deputāti, kārtojot ikdienas lietas, tomēr atstāj novārtā rūpes par tautas ataudzi? Būtu tikai pareizi, ja sabiedriskos pasākumos jebkurā vietā un laikā bērnu tēma dominētu.

Nāk prātā teiciens: “Katram ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek.” Plašsaziņas līdzekļu loma šajā jomā ir ļoti liela, un novēlu “LA” rādīt paraugu. Man patika “LA” 2. februāra publikācija “Simtgades bērniem – sudraba vērdiņu”.

Jānis Bērziņš Jēkabpilī

 

Red. piebilde. Pievienojam Centrālās statistikas pārvaldes uzziņu

LA.lv