×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Kā vērtējat Mārča Auziņa veikumu LU rektora amatā? (2)

Toms Grīnbergs / LU Preses dienestsToms Grīnbergs / LU Preses dienests

Ģederts Ieviņš, profesors, LU Bioloģijas fakultātes Augu fizioloģijas katedras vadītājs: “Līdzšinējo rektoru un viņa darbu vērtēju pozitīvi. Īpaši neko nevaru komentēt, jo man nav informācijas, kuras no viņa vadības laikā notikušajām izmaiņām būtu tieši jāsaista ar rektora iniciatīvu. Cik man zināms, pretrunīgi vērtētā Torņakalna Dabaszinātņu centra ideja arī nav paša rektora tieši iniciēta, vienīgi atbalstīta. Negatīvi vērtēju, ka tika likvidēts LU iekšējais atbalsts zinātniskajiem pētījumiem, bet nevaru komentēt rektora lomu šajā procesā. Būtiskākais uzdevums nākamajam rektoram ir spēt dažādos līmeņos atbalstīt LU akadēmisko personālu, jo ļoti bieži darbība, it īpaši zinātnē, notiek tikai uz pašiniciatīvas un patriotisma pamata. Nedomāju, ka pie tāda valsts finansiālā atbalsta zinātnei, kāds ir šobrīd, izdosies pārveidot LU par zinātnes universitāti. Nebūtu nekādas jēgas, ja akcents būtu tikai uz izcilību vai inovācijām atsevišķos šauros, prioritāros virzienos. Zinātniskā potenciāla saglabāšana fundamentālajās zinātnēs visos studiju virzienos ir kritiska problēma.”

 

Iveta Gudakovska, LU bibliotēkas vadītāja: “Profesora Mārča Auziņa darbību es vērtēju atzinīgi: LU stabilitāte un mērķtiecīga izaugsmes virzienu noteikšana, iesaistīšanās valsts augstākās izglītības attīstībā, bibliotēku un informācijas avotu nozīmes novērtēšana izglītības procesa kvalitātes uzlabošanai. Lai gan pašlaik konkrētas kandidatūras nākamā rektora amatam man nav, nākamo rektoru es vēlos redzēt kā mērķtiecīgu un stingra rakstura personību, valstī atzītu zinātnieku un labu vadītāju. Svarīgākais uzdevums nākamajam rektoram, manuprāt, ir LU studējošo skaita palielināšana, inovatīvu un jaunu pasniedzēju īpatsvara vairošana, LU pētniecības rezultātu apjoma un publicitātes nodrošināšana.”

 

Andrejs Ērglis, profesors Medicīnas fakultātē: “Mārča Auziņa darbs – vairāk nekā izcils! Viņš ir Latvijā novērtēts fiziķis, pasaulē atzīts lektors un vairāk nekā vienkārši mācību iestādes vadītājs. Auziņš Latvijas Universitātē ir spējis apvienot eksaktās un humanitārās zinātnes vienotā filozofiskā kopumā. Viņa vadībā ir daudz darīts, lai celtu universitātes rangu un vairotu gan gara apgaismību, gan materiālo nodrošinājumu. Iesāktais ir jāturpina, tāpēc nākamā rektora izvēlē ir svarīga pēctecība. LU saimē es redzu cilvēkus, kuri spētu turpināt Auziņa kunga darbu augošas un konkurētspējīgas akadēmiskās institūcijas nostiprināšanā, taču nezinu, vai viņi piekristu šādai misijai. Es labprāt balsotu par LU zinātņu prorektoru Indriķi Muižnieku.”

 

Viktors Smirnovs, LU Sociālo zinātņu fakultātes students: “Līdzšinējā rektora darbu vērtēju divējādi. Pozitīvs ir viņa darbs potenciālo un esošo studentu motivācijā, Auziņš prot radīt interesi par zinātni, taču, manuprāt, nav gana strādāts ar Izglītības un zinātnes ministriju, lai atgūtu likumā paredzēto un sen solīto augstākās izglītības finansējumu. Kā nākamo LU rektoru redzu cilvēku, kurš ir ne tikai izcils pētnieks, bet arī administrators un komandas spēlētājs.”

 

Santa Zarāne, LU Studentu padomes priekšsēdētāja: “Līdzšinējais rektors, manuprāt, savu pilnvaru laiku LU vadījis godam. Redzamākā no paveiktajām lietām – LU Dabas māja Torņakalnā, kas jau pavisam drīz vērs durvis studentiem. Rektors vienmēr ir bijis draudzīgs studentiem un atvērts diskusijai par svarīgiem jautājumiem. Manuprāt, viens no svarīgākajiem darbiem, pie kā nāksies strādāt nākamajam rektoram, būs pārmaiņu veikšana augstskolas iekšienē, jo jau pašreiz tiek spriests par dažādu struktūrvienību reorganizāciju.”

 

Uzziņa

Latvijas Universitāte (LU) izsludinājusi rektora amata vēlēšanas. Kandidātu pieteikšana notiek līdz 2015. gada 17. aprīlim.

LU rektors kopš 2007. gada ir prof. Mārcis Auziņš, kurš šajā amatā ir ievēlēts divus termiņus pēc kārtas, tāpēc vairs nevar kandidēt uz rektora amatu.

Rektoru amatā uz četriem gadiem ievēl Satversmes sapulce.

Rektora amata pretendentus var izvirzīt LU fakultātes, LU institūti, LU aģentūras, senāts, Studentu padome, ne mazāk kā 100 LU akadēmiskā personāla pārstāvju vai arī pats pretendents, ja to rakstiski atbalsta ne mazāk kā 100 LU akadēmiskā personāla pārstāvju.

LU rektora vēlēšanas notiks 
4. jūnijā.

Avots: LU Preses centrs

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Veikums nu dien ir izcils! 14 amatos izsēdējies. 2009. gadā “Latvijas lielākās augstākās izglītības iestādes – Latvijas Universitātes – rektora Mārča Auziņa alga. Viņš rektora amatā nopelnījis 81 043 latus, kas ir apmēram 6750 latu mēnesī.” Arī citos gados man liekas stipri zem apmēram 60000 nav kritusies. Vienvārdsakot kārtīgi pie SILES ir pasēdējis, ko gribēja turpināt prezidenta amatā.

  2. kad Es vel biju Latvija shita Auzina veikums bija 60.000 Lati gada,bet cik tagad nezinu,kas zin?

Draugiem Facebook Twitter Google+