Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
24. augusts, 2016
Drukāt

Vairs nedrīkstēs veikt telemārketinga zvanus konkurentu klientiem (2)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijas mobilo sakaru operatori parakstījuši labas prakses kodeksu “Par komerciālu paziņojumu sūtīšanas komercpraksi, izmantojot telemārketingu”, saskaņā ar kuru no rītdienas, 25.augusta, operatori varēs veikt telemārketinga zvanus citu operatoru klientiem tikai tad, ja saņemta nepārprotama atļauja no šiem klientiem.

Kodeksu šodien parakstījuši “Bite”, “Tele2”, “Latvijas Mobilais telefons” (LMT), Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija, Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācija, kā arī Latvijas Telekomunikāciju asociācija.

Noteikumi paredz, ka telemārketinga zvanus varēs saņemt tikai tie klienti, kas iepriekš devuši tiem savu piekrišanu. Pie tam komerciāla paziņojuma saņēmēja piekrišanai ir jābūt skaidrai un nepārprotamai, kā arī brīvi izteiktai, veicot aktīvu darbību.

Iepriekš atzīmēti lauki, piekrišanas ietveršana kopējā noteikumu tekstā vai komerciāla paziņojuma saņēmēja klusēšana vai atturēšana no darbības un cita veida pasīva rīcība nav uzskatāma par iepriekš dotu piekrišanu.

Jaunie noteikumi neattieksies uz biznesa piedāvājumu izteikšanu juridiskām personām, sazinoties ar to pārstāvjiem. Tāpat operatori varēs veikt telemārketinga zvanus saviem klientiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Manuprāt, var zvanīt, jo šādi zvani ir reti un mani tie netraucē. Vienīgi, šāds zvans ir traucējošs un nevēlos saņemt, tajā gadījumā, kad esmu aizgājusi pie cita operatora (tieši attieksmes dēļ). JO tad, kad esi bijis ilgus gadus šī operatora lojāls klients, tad gan MAN neko īpašu/speciālu/izdevīgu u.t.t. nepiedāvāja, bet līdz ko esi prom, tā sāk ar tevi draudzēties.

  2. Domāju, ka konkurence no tā zaudēs. Tas ir pret patērētāju interesēm. Lai ari šādi zvani ne vienmer patīk, es piemēram labvēlīgi attiecos pret vienas konkrētas kompānijas zvaniem. Tā otra, kura neinterese, ari ņem vērā un nezvana.
    Tas dod to, ka šad tad esmu informēta, ko piedāva šī kompānija. Mainījusi gan līdz šim neesmu, bet ja kādreiz LMT apvienotos ar Lattelecom, noteikti iesu no prom.

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+