×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Vairumam pensionāru FM piedāvātā nodokļu reforma neko nemainīs (7)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Labklājības ministrs Jānis Reirs

Finanšu ministrijas (FM) piedāvātā nodokļu reforma sociālajā jomā ieviesīs vien pavisam nelielas izmaiņas, un, piemēram, vairums pensionāru šo reformu neizjutīs nekādā veidā – ne pozitīvi, ne negatīvi, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Pēc viņa teiktā, uz sociālo jomu piedāvātajā reformā attiecas tikai plāns palielināt pensijām ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamo daļu. “Tas skar ļoti mazu daļu pensionāru. Praktiski pensionāri jau ir tie, kas nestrādā, un viņus šīs nodokļu reformas nekādā veidā neskar. Vismaz pusi pensionāru, pusi cilvēku ar invaliditāti šīs nodokļu reformas neskar,” atzina Reirs.

Viņš pauda satraukumu arī par to, ka piedāvātās nodokļu reformas ģimenēm ar zemiem ienākumiem paredz mazāku ienākumu pieaugumu nekā cilvēkiem, kuri dzīvo vieni, jo neapliekamo minimumu par bērniem praktiski nevarēšot izmantot.

Reirs atgādināja, ka LM ir iesniegusi izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē minimālā ienākumu līmeņa koncepcijas dokumentu, kurā rosināts pārskatīt nabadzības līmeni no pašreizējiem 49 eiro līdz vairāk nekā 100 eiro. Šajā koncepcijā arī piedāvāts līdz 94 eiro celt minimālo pensiju, kas valstī nav mainījusies 12-13 gadus.

Kā ziņots, FM piedāvātā nodokļu reforma paredz samazināt IIN līdz 20%, atcelt solidaritātes nodokli un saglabāt mikrouzņēmumu nodokli (MUN).

FM piedāvā reformēt darba spēka nodokļus, ieviešot IIN likmi 20% ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā, bet ieņēmumiem virs 45 000 eiro gadā nosakot IIN likmi 23% apmērā. FM arī piedāvā celt minimālo algu līdz 430 eiro, kā arī atcelt solidaritātes nodokli. FM piedāvājums paredz noteikt diferencēto nepaliekamo minimumu no 0 līdz 300 eiro, proti, 0 neapliekamais minimums būtu pie atalgojuma 1350 eiro, bet 300 eiro – pie minimālās algas.

FM rosina arī noteikt sociālo nodokli atalgojumam līdz 52 400 eiro gadā parastajā režīmā, no 52 400 eiro līdz 85 400 eiro gadā netiek piešķirti īstermiņa pabalsti, bet virs 85 400 eiro gadā – nav jāmaksā. Tāpat rosināts noteikt 20% UIN sadalītajai peļņai.

Ieguvumus no darba spēka nodokļu reformas FM ilustrē ar vidējo prognozēto darba algu Latvijā 2017.gadā – 910,5 eiro mēnesī. Proti, ja patlaban, nomaksājot nodokļus no 910,5 eiro, neto alga veido 641,3 eiro, tad pēc darbaspēku nodokļu reformas neto alga sastādītu 680,9 eiro.

Tāpat FM norāda, ka gadījumā, ja tiks lemts paaugstināt strādājošo neapliekamo minimumu, būs jārisina arī jautājums par pensionāru neapliekamo minimumu. FM rosina pakāpeniski paaugstināt neapliekamo minimumu ar 300 eiro. FM ieskatā, būtiskai pensionāru daļai neapliekamā minimuma pieaugums līdz 500 eiro dotu līdz 15 eiro papildu ienākumu mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Latvijas pensionāri ir tikai zaudētāsji.Viss paliek dārgāks,bet pensija tā pati.Reforma tikai priekš saeimas
  deputātiem,ministriem,bet pensionāruis ātrāk kapā.Nekad nevēlēsim tādus nekaunīgus cilvēkus saeimā.
  Kas Reirs par ministru,ka it nekā nav panācis.Tukša muca.Tikai sev ceļ algu.

 2. Aizver žaunas!

 3. Aizver savas žaunas!

 4. Absolūti nebrīnos ! Vienotība ! Tā pati “Jaunais laiks” ar galveniem varoņiem , kuri kliedza : “Mēs visu izmainīsim !” Un skrēja protesta skrējienu pret Lembergu, pa Ventspils šoseju. Tagad, izskatās, ka ir labos draugos. Citādi jau nebūtu koalīijā un t.t. Un neko šī partija nav mainījusi Latvijas politiskajā dīķī ! Un tāpēc arī šī ziņa : “Penši ! Nekas labs jūs nesagaida ! “Vai kāds lielais zaglis ir iesēdināts ?!!!!! Neviens ! Vēl jo vairāk – ar smagos noziegumos vainotu personu sēdēja kopā un veidoja valdību. Vai krimināllikumā gadījumā nav tā, ka, ja kāda persona sadarbojas ar cilvēku, kurš apvainots noziegumā, un neko neziņo par viņu, tad šo personu arī var uzskatīt par līdzvainīgu. Kāpēc tas nedarbojas politikā ?!

 5. Pensionāri atkal pēdējie??

 6. Pat 25% mākslīgo uzcenojumu maizei nesamazinās!

 7. Tīrās šausmas! Atbildēt

  Ieņēmumiem virs 45.000 eiro gadā IIN likme būs 23%,kas nozīmē,ka desmitkārt vēl lielākiem ienākumiem,salīdzinājumā ar pirmskara Latvijas 43%, tas būs jau nepanesams slogs!

Draugiem Facebook Twitter Google+