×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. augusts, 2012
Drukāt

Vairums iedzīvotāju atbalsta “Jaunā viļņa” rīkošanu Jūrmalā

Foto - LETAFoto - LETA

Lielākā daļa jeb 75% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka arī nākamajā gadā starptautisko jauno izpildītāju konkursu “Jaunais vilnis” būtu nepieciešams rīkot Jūrmalā, liecina pētījumu aģentūras “TNS” sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu “900 sekundes” veiktā aptauja.

No aptaujas dalībniekiem, kuri atbalsta “Jaunā viļņa” rīkošanu Jūrmalā arī nākamajā gadā, 44% respondentu noteikti atbalsta šādu lēmumu, bet 31% – drīzāk atbalsta.

15% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka nākamajā gadā jauno izpildītāju konkursu “Jaunais vilnis” nebūtu nepieciešams rīkot Jūrmalā. Noteikti konkursa rīkošanu neatbalsta 9% aptaujāto.

No aptaujas dalībniekiem 10% respondentu nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptauja tika veikta no 31.jūlija līdz 2.augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Jau ziņots, ka šovasar kādu no starptautiskā populārā mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” tiešraidēm vai to atkārtojumiem kanālos LNT un “TV5” kopā redzējuši 1 306 900 jeb 64,4% Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem.

Savukārt “Jaunā viļņa” vakara koncertus kanālā LNT vērojuši vidēji 64 500 jeb 3,2% Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem, bet “TV5” – vidēji 107 200 jeb 5,3% Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem.

Kā ziņots, starptautiskais populārās mūzikas jauno izpildītāju konkurss “Jaunais vilnis 2012” šovasar Jūrmalā notika no 24.jūlija līdz 29.jūlijam. Šogad konkursā uzvarēja Krievijas pārstāve “Niloo”, otrajā vietā ierindojās Kostanco del Pinto no Itālijas, bet trešajā vietā – Marija Jaremčuka no Ukrainas.

Latvijas dalībnieki – vokālā grupa “Framest” – pēc trīs dienu snieguma ieņēma dalītu ceturto vietu.

Šogad konkursā kopumā piedalījās 16 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm – Armēnijas, Baltkrievijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahstānas, Ķīnas, Kirgizstānas, Lietuvas, Meksikas, Nigērijas, Krievijas, Ukrainas, Somijas un Latvijas.

Pirmais konkurss “Jaunais vilnis” notika 2002.gadā, un kopš tā laika divas reizes pēc kārtas uzvarējuši Latvijas pārstāvji – vokālā grupa “Cosmos” konkursā uzvaru guva 2004.gadā un Intars Busulis konkursā uzvarēja 2005.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+