Latvijā
Sabiedrība

Vairums iedzīvotāju nespēj novērtēt Maizīša piemērotību SAB vadītāja amatam 16


SAB direktors Jānis Maizītis.
SAB direktors Jānis Maizītis.
Foto – LETA

Nedaudz vairāk nekā puse jeb 51% iedzīvotāju nespēj novērtēt pašreizējā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja Jāņa Maizīša piemērotību vēl piecus gadus vadīt biroju, liecina pēc raidījuma “LNT Ziņu TOP 10” pasūtījuma tirgus pētījuma uzņēmuma “RAIT” veiktā interneta lietotāju aptauja.

Līdz ar to vairākumam respondentu trūkst informācijas, lai spriestu gan par to, kā esošais dienesta vadītājs ir darījis savu darbu līdz šim, gan to, vai ļaut viņam darboties vēl vienu termiņu. Turklāt 7% aptaujas dalībnieku norāda, ka viņus neinteresē, kurš vada SAB.

Tikmēr ceturtā daļa jeb 25% aptaujāto uzskata, ka Maizītim nevar vēl uz pieciem gadiem uzticēt SAB vadību. Pretējās domās ir gandrīz piektā daļa jeb 17% aptaujāto. Viņi uzskata, ka Latvijas galvenā drošības dienesta šefs savu darbu var turpināt.

Kā ziņots, pašreizējā SAB vadītāja Maizīša pilnvaru termiņš beidzas maijā. Maizītis SAB priekšnieka amatā tika apstiprināts 2013. gada 14. martā, pienākumus viņš sāka pildīt 2. maijā. SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem.

LA.lv