×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Vairums Krievijas iedzīvotāju – par Ļeņina apbedīšanu (7)

Viestura Sprūdes fotoViestura Sprūdes foto

Vairums Krievijas iedzīvotāju nekad nav bijuši Vladimira Iljiča Ļeņina mauzolejā Maskavas Sarkanajā laukumā un viņiem arī nekas nebūtu pret “visu zemju proletāriešu vadoņa” apbedīšanu, liecina saistībā ar Ļeņina 144. dzimšanas dienu 22. aprīlī publicētie fonda “Sabiedriskais viedoklis” aptaujas rezultāti.

Diskusija par iebalzamētā PSRS dibinātāja ķermeņa atdošanu zemei Krievijā ilgst jau kopš PSRS sabrukuma, un par “Ļeņina iznešanu” izteicies arī Mihails Gorbačovs. Tāpat Krievijas Pareizticīgā baznīca mirušā atdošanu zemei uzskata par kristīgu rīcību, tomēr, kad 2012. gadā sākās runas par mauzoleja remontdarbiem, sabiedrību ļoti ieinteresēja jautājums vai Ļeņina mūmija uz tā laiku tiks iznesta, vai paliks telpā. Kā norāda portāls “news.ru”, acīmredzot, šajā apstākli daudzi saskatīja simbolismu, tādēļ varasiestādes pasteidzās publiku nomierināt, ka Ļeņins paliks mauzolejā pat remonta procesā.

Aprīlī visos Krievijas reģionos izdarītā fonda “Sabiedriskais viedoklis” aptauja liecina, ka 69% aptaujāto Krievijas iedzīvotāju padomju svētnīcā nekad nav bijuši, savukārt pat tie, kas to apmeklējuši, lielākoties to darījuši pirms vairāk nekā 20 gadiem. 39% mauzoleju neapmeklējošo uzsvēruši, ka nekad to arī nedarīs. 61% aptaujāto izteikušies par Ļeņina apbedīšanu, kas tiek uzskatīts par ļoti augstu rādītāju. Turklāt tāds saglabājas jau otro gadu pēc kārtas. Tomēr 52% respondentu joprojām uzskata proletariāta vadoni par “labu cilvēku”, bet 43%, ka viņš atstājis pozitīvu iespaidu uz valsts attīstību.

Ja neskaita pārliecinātos komunistus, iespējams, viens no Ļeņina apbedīšanas lielākajiem šķēršļiem ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina nostāja. Viņš 2012. gadā kādā diskusijā apstrīdēja tēzi, ka mauzoleji neatbilst pareizticības tradīcijām. Kā arguments tika minēti svēto pīšļi, kas relikviju un svētumu statusā glabājas vairākos Krievijas klosteros.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. lielinieki 1917. gadā krieviem atņēma dievu, lai pēc tam gandrīz gadsimtu pielūgtu līķi

    • Kristieši piesavinājās izraeliešu Dievu un pēc tam jau divdesmit gadsimtus pielūdz kādas judaisma sektas sludinātāja Jošua līķa atveidu.

  2. dievus rada tautas tapat velnus….ta ka nekadas nozimes nau kuru kurapbedi visi nakusi no zemes ari par zemi parversas nekadas augsamcelsanas to tikai cilveku massas cel vai apbedi ta ka uz prieksu visi busiet tur sai katla zemes massa….

  3. ĻEŅINS NĀCA PIE VARAS 1917.GADĀ NELIĢITĪMĀ – NELIKUMĪGĀ CEĻĀ . KRIEVIJAS PAREIZTICĪGO BAZNĪCAI VIŅŠ IR IZDARĪJIS DAUDZ ĻAUNA. PROTAMS IR JĀAPBEDĪ ANTIKRISTU.

  4. Iesaku Ļeņinu apbedīt kopā ar Pūķinu — kautkur Sibīrijas masu kapos.

  5. manuprāt, tāda mirstīgo atlieku neapglabāšana ir necieņas izrādīšana pret mirušo! Pēc nāves cilvēks ir pelnījis mieru!

Draugiem Facebook Twitter Google+