×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2016
Drukāt

Vairums krievvalodīgo uzskata – iestāšanās NATO nebija pareizs lēmums (12)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Vairums Latvijas krievvalodīgo (48,1%) uzskata, ka iestāšanās NATO nebija pareizs lēmums, secināts Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētījumā.

Pētījumā “Sabiedrības destabilizācijas iespējamība Latvijā: potenciālie nacionālās drošības apdraudējumi” secināts, ka vairumam Latvijas iedzīvotāju viedoklis ir, ka lēmums iestāties aliansē bijis pareizs. Taču to krievvalodīgo respondentu skaits, kas ir pret Latvijas dalību NATO, ir daudz lielāks nekā atbalstītāju skaits – attiecīgi 48% pret 38%.

Latviski runājošo vidū atbalsts NATO ir daudz augstāks – 73,3% norādījuši, ka Latvijas iestāšanās NATO bija pareizs lēmums, bet tikai 16% pauduši, ka valsts dalība šajā aliansē ir nepareizs lēmums.

Latgalē dzīvojošo viedoklis par to, vai NATO stiprina Latvijas drošību, ir dalīts, jo 30% tam piekrīt, 39% tam nepiekrīt un 19% nedz piekrīt, nedz nepiekrīt. Starp atbalstītājiem dominē latgalieši dialektā (58%) un latviski (41%) runājošie respondenti, krievvalodīgajiem pārliecinoši paužot noraidošu pozīciju (47% nepiekrīt tam, ka Latvijas iestāšanās NATO bija pareizs lēmums).

Pētījums veikts ar mērķi izzināt, kādas ir iespējas Latvijā pielietot nemilitārus paņēmienus valstij naidīgu mērķu sasniegšanai. Datu vākšana notika sadarbībā ar socioloģisko pētījumu aģentūrām “Factum” un SKDS. Aptauja pa visu Latviju veikta 2015.gada sākumā, bet Latgalē – 2016.gada sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Šādi provokatīvi jautājumi tikai veicina sociālo spriedzi Latvijā. Ja krievu cilvēki regulāri skatās Krievijas TV propagandu, tad kādu atbildi jūs gaidījāt: ka krievi tagad pēkšņi kļūs par lieliem Latvijas patriotiem un aplaudēs NATO? Tas jau ir tāpat skaidrs bez kādām aptaujām. Vai tad valstij naudu nav kur likt, ka jāpasūta šādi “pētījumi”? Rodas iespaids, ka dzīvojam Krievijā, nevis Latvijā, jo spriežot pēc virsraksta, BNS žurnālistiem vairāk interesē krievu, nevis latviešu viedoklis.

 2. Lauku vecim pilnīga taisnība!!!

 3. Lauku vecim tiešām taisnība!!!

 4. Nu tad lai šim vairumam – ceļš kā galdauts (skatjertju daroga)…

 5. Bet vai viņi ir nopietni gribētu izsāties no NATO? Vai reāli nebūtu bail?
  Būtu noteikti klāt Putins, “Doņeckas republika” izpostīta zeme, galēji amorālā krievu mafija neviena nesavaldīta, megaslepkavības uz sirdsapziņas.

 6. Bet vai viņi ir nopietni gribētu izsāties no NATO? Vai reāli nebūtu bail?
  Būtu noteikti klāt Putins, “Doņeckas republika” izpostīta zeme, galēji a morālā krievu mafija neviena nesavaldīta, megaslepkavības uz sirdsapziņas.

 7. Bet vai viņi ir nopietni gribētu izsāties no NATO? Vai reāli nebūtu bail?
  Būtu noteikti klāt Putins, “Doņeckas republika” izpostīta zeme, galēji amorālā krievu mafija neviena nesavaldīta, megaslepkavības uz sirdsapziņas.

 8. pretvalstiskums rullē ! Atbildēt

  tādos gadījumos gan jāņem vērā PILSOŅU DOMAS, nevis KATRA pretimnācēja .
  Bet Latvijā jau viss ačgārni ne kā pārējā pasaulē !!!

 9. Un ko viņiem citu domāt? Vieniem Rassijas jaščiks smadzenes izskalojis citiem vēl PSRS nostaļģijas.

 10. Vai kādreiz krieviem kas ir bijis labi, kā vieniģi krievi paši ir LABI!

Draugiem Facebook Twitter Google+