×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. jūnijs, 2017
Drukāt

Vairums Latvijas iedzīvotāju atbalstot ES armijas izveidi (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Vairāk nekā puse jeb 59% Latvijas iedzīvotāju atbalsta Eiropas Savienības (ES) armijas izveidi, secināts šī gada aprīlī veiktajā “Eirobarometra” aptaujā.

Kopumā 55% aptaujāto ES dalībvalstu iedzīvotāji atbalsta ideju par ES armijas izveidi, bet vispārliecinošākais atbalsts šai idejai ir Nīderlandē un Beļģijā, kur to atbalsta 74% respondentu, kā arī kaimiņvalstī Lietuvā, kur ideju atbalsta 71% aptaujāto.

Turpretim tikai 39% respondentu Lielbritānijā un 40% – Zviedrijā atbalsta ideju par Eiropas armijas izveidi. Latvijā šo ideju atbalsta 59% aptaujāto, bet Igaunijā mazāk nekā puse – 48%.

Tikmēr par nepieciešamību visām ES dalībvalstīm veidot kopīgu aizsardzības un drošības politiku ir 75% aptaujāto. Lietuvā un Luksemburgā to atbalsta visvairāk – 87%, kam seko Vācija ar 84% atbalstu. Uzreiz aiz Vācijas seko gan Igaunija, gan Latvija ar 83%, bet vismazākais atbalsts kopīgas ES aizsardzības un drošības politikas veidošanai ir Austrijā un Zviedrijā, kur to atbalsta attiecīgi 57% un 59% aptaujāto.

Aptaujā arī secināts, ka par kopīgu visu ES dalībvalstu ārpolitiku visaktīvāk iestājas Lietuvas pilsoņi, kur 80% respondentu pauda atbalstu šai idejai, kam seko Spānija ar 79% un Vācija ar 77%. Latvijā to atbalsta 66% aptaujāto, bet Igaunijā 68%. Visaktīvāk pret šādu ideju iebilst Zviedrija, kur vairāk nekā puse jeb 55% uzskata, ka kopējai ES ārpolitikai neredz nepieciešamību. Zems atbalsts tam ir arī Čehijā – 43% un Dānijā – 40%.

Vienlaikus Zviedrijā aptaujātie vispozitīvāk uztver terminu “drošība”, kur to kā ļoti pozitīvu novērtējuši 69% aptaujāto, bet visvairāk kā negatīvu to uztver Čehijā – 25%. Latvijā pozitīvi terminu uztver 51% respondentu, ļoti pozitīvi 25%, kamēr kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā, pozitīvi un ļoti pozitīvi šo terminu uztver attiecīgi 88% un 85% respondentu. Kopumā ES 78% aptaujāto šis termins atgādina ko pozitīvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Eiropas armijas dibinasana ir nodeviba pret visam civilizetam valstim.Vienigais pasaules drosibas garants ir NATO.Eiropas energetikas neatkaribu bijusais Vacijas kanclers Schröder,dibinot Nord Stream, pardeva kremla sizofrenajam pundurim,un vel piedevam centas iznicinat NATO Valstu ,un visas pasaules drosibu ,dibinot Eiropas armiju.Kas tad bus sis armijas kodols.Vacija ar 13 tankiem 20 lidmasinam kuru tehniskais stavoklis ir katastrofals ? Varbut vel Rumanija,Bulgarija un Albanija ? Ideja dibinat Eiropas armiju,iznicinot NATO,ir kremla cekistu dezinformacijas un propagandas rezultats.

Draugiem Facebook Twitter Google+