×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Vairums liepājnieku noraida tirdzniecības centra būvi Rožu laukumā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Tirdzniecības centra “Rožu galerija” būvi Liepājā, Rožu laukumā publiskajā apspriešanā atbalstījuši 137, bet būvniecības ieceri noraidījuši 263 cilvēki, par publiskās apspriešanas rezultātiem portālu “LA.lv” informēja Liepājas pilsētas domē.

Kopumā publiskajā apspriešanā viedokli rakstiski izteikušas 474 personas. Apspriešanas laikā saņemtas 347 aptaujas lapas un piecas vēstules. Būvniecības ieceres publiskā apspriešana notika no 17.janvāra līdz 14.februārim.

Tirdzniecības centra būvniecības ieceres atbalstītāji skaidrojuši, ka “Rožu galerija” atjaunotu pilsētas vēsturiskā centra apbūves struktūru un novērstu kara laika pilsētvides postījumu sekas. Tāpat jaunbūve likvidētu automašīnu stāvlaukumu Rožu laukumā, radītu jaunas iespējas uzņēmējiem tirdzniecības jomā un arī jaunas darba vietas.

Tirdzniecības centra atbalstītāji arī pauduši viedokli, ka Liepājā ļoti trūkst mūsdienīgu iepirkšanās centru ar plašu preču sortimentu. “Rožu galerijas” izveides gadījumā pilsētā ienāktu jauni, prestiži veikali, nodrošinot lielākas izvēles iespējas patērētājiem, tostarp pilsētas viesiem.

Savukārt tirdzniecības centra būves pretinieki atzīmējuši, ka Liepāja ir pilsēta ar sarūkošu iedzīvotāju skaitu un tai nevajag jaunu tirdzniecības vietu pilsētas centrā. Tāpat būves ieceres pretinieki iebilst pret 16 koku izciršanu un iespējamajām gruntsūdeņu izmaiņām.

Vēl lielveikala pretinieki uzskata, ka jaunā ēka arhitektoniski neiederētos vēsturiskajā centrā. Tirdzniecības centra kritiķi uzskata, ka Rožu laukumu nevajag apbūvēt, bet šajā vietā jāveido skvērs pilsētnieku atpūtai ar koku stādījumiem, vasaras kafejnīcām, strūklaku un telpu, kur svinēt svētkus.

Lēmumu par atbalstu būvniecības iecerei vai tās noraidīšanu Liepājas domes deputāti pieņems sēdē 27. februārī.

Jau vēstīts, ka tirdzniecības centrs “Rožu galerija” iecerēts Liepājas centrā, Rožu laukumā 1/4. Būvniecības ierosinātāja ir SIA “Projekts Rožu galerija”, projektētājs – SIA “K Idea”. Iecere paredz zemes gabala apbūvi starp viesnīcu “Līva”, Liepājas Latviešu biedrības namu un Stendera ielu, kur ilgu laiku atradās autostāvvieta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Buvet tirdzniecibas centru Rozu laukuma ir pilnigs absurds! Saglabasim Rozu laukumu ,vai mazums Liepaja graustu un neabuvetas vietas! Jaunam tirdzniecibas centram ir jabut ar plasam automasinu stavvietam,dzivojam tacu attistita valsti.

Draugiem Facebook Twitter Google+