×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Vairums poļu uzskata: Krievijas uzbrukuma gadījumā Polijai jāaizstāv Baltijas valstis (5)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

62% poļu uzskata, ka viņu valsts bruņotajiem spēkiem būtu jāaizstāv Baltijas valstis, ja tām uzbruktu Krievija, liecina socioloģisko pētījumu kompānijas “TNS Polska” veikta aptauja. 19% aptaujāto poļu ir pretējās domās, bet vēl 19% atzinuši, ka viņiem uz šo jautājumu ir grūti atbildēt vai arī nav noteikta viedokļa.

Aptaujā, kas veikta laikā no 3. līdz 17. augustam, uzklausīti pa 1000 cilvēkiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Pētījumu atbalstījusi Polijas Ārlietu ministrija un PZU fonds, to organizējis Polijas Sabiedrisko attiecību institūts.

Noskaidrojies, ka respondentu, kuri uzskata, ka Krievija rada apdraudējumu viņu valstij, visvairāk ir Polijā – 80%. Lietuvā tā domā 60%, Igaunijā – 59%, Latvijā – 43% aptaujāto.

Respondentiem uzdots arī jautājums par atbalstu Ukrainai, kuras austrumdaļā turpinās bruņots konflikts. Savas valsts karavīru sūtīšanu uz Ukrainu no četrām valstīm visvairāk atbalstītu lietuvieši. Lietuvā tam piekristu 20%, bet nepiekristu 67% aptaujāto, Polijā attiecīgi 7% un 79%, Latvijā 5% un 85%, Igaunijā – 8% un 81%.

Palīdzību Ukrainas armijai ar ieročiem un karavīru apmācīšanu Lietuvā atbalstītu 43% respondentu, bet neatbalstītu 41%, Polijā attiecīgi 33% un 50%, Latvijā 27% un 61% un Igaunijā 38% un 48%.

Aptaujas rezultāti otrdien prezentēti Viļņas Starptautisko attiecību un politikas zinātņu institūtā notiekošā konferencē.

Kā norādījusi Polijas Sabiedrisko attiecību institūta pārstāve Agneška Lada, Polija un Baltijas valstis bieži saskaņo savu nostāju politiskajā līmenī un šā pētījuma mērķis ir bijis noskaidrot, cik vienotas ir šo četru valstu sabiedrības.

Pēc viņas teiktā, lai arī Polija ir liela valsts un tai ir daudz kontaktu ar Višegradas valstīm, un tā nereti sliecas raudzīties uz Rietumiem, tomēr īpaši svarīga loma ir četru pētījuma aptverto valstu sadarbībai drošības un Austrumu partnerības jautājumos.

“Dažkārt francūži, vācieši, itālieši vai grieķi mūs nesaprot, tādēļ mums tiešām jādomā [par sadarbību],” viņa spriedusi.

Vienlaikus Lada pieļāvusi, ka Eiropas Savienībā Varšavas balss turpmāk varētu tikt vērtēta zemāk nekā līdz šim, jo Polijas jaunā valdība par Krieviju dažkārt izsakoties “patiešām subjektīvi”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kā vienmēr. Vai nu turēsimies kopā, vai aplasīs mūs pa vienam.

  2. survey made by a leaving polish goverment ( which is known to most polish as a prevaricator and full of treacherous acts ) based on opinion of 1000 people.. ( ratio 1 to 43000 ) just show the propaganda is still live and have as much common with the truth as terrorists saying they doing theyrs stuff for well being of humankind

  3. tā krievija netaisās uzbrukt par spīti rietumu propogandas troļļu centieniem radit tādu iespaidu

    • no kurienes tev informācija ?
      Pats esi no kremļa šaikas ?

    • Krievijas interesēs ir pakļaut Baltiju un Poliju, bet viņi neriskēs ar atomkaru. Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija ietilpst NATO, un Putins nav tik stulbs, lai uzbruktu NATO. Jebkurā gadījumā aizsardzība ir jāstiprina un bez aliances nav iespējama starptautiskā drošība. Baltijai un Polijai Krievijas un ASV dēļ ir jādzīvo apzinātā karastāvoklī, jo abas lielvalstis grib pārvaldīt pasauli. Kāpēc? Atbilde… kapitālisms. Karš ir mūsdienu pasaules lielākais bizness, jo ieročus jāizmēģina utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+