×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Vairums uzņēmumu šogad plāno palielināt darbinieku algas un skaitu

datori_darba_vietas

Vairums Latvijas uzņēmumu vadītāju šogad plāno palielināt darbinieku algas un skaitu, secināts organizāciju pētījumu un vadības sistēmu konsultāciju kompānijas “Fontes”  veiktajā pētījumā.

Aizvadītais gads kopumā ir bijis sarežģīts, bet vairums organizāciju jeb 62% ir sasniegušas vai pārsniegušas noteiktos mērķus, un vēl ceturtā daļa (25%) uzskata, ka ir gandrīz izpildījušas izvirzītos uzdevumus.

Lai papildus motivētu darbiniekus, organizācijas bieži izvēlas saistīt sasniegtos rezultātus ar prēmiju izmaksām – 73% organizāciju darbinieki ir sajutuši atzinību, saņemot prēmijas par darbu 2011.gadā, liecina pētījums. 13% organizācijās joprojām tiek veikti aprēķini, taču tiek prognozēts, ka prēmijas tiks izmaksātas. Tikai 14% organizāciju neizdevās nopelnīt plānotās prēmijas.

Analizējot izmaksāto prēmiju apjomu, ir redzams, ka, salīdzinot ar 2010.gadu, tas ir palielinājies. Vairumā gadījumu palielinājums ir ievērojams –vairāk nekā 10%.

Pētījumā secināts, ka 2012.gadā turpināsies būtiska tendence – no desmit organizācijām vidēji piecas vēlas mainīt prēmēšanas sistēmas, un katra ceturtā ir iecerējusi veikt izmaiņas pamatalgas un atalgojuma mainīgās daļas proporcijā. Galvenokārt tiek plānots palielināt atalgojuma mainīgo daļu, bet pamatalgu atstāt nemainīgu. Šādā veidā darba devēji cer vairāk iesaistīt darbiniekus kopējo mērķu sasniegšanā, un rosināt „izdarīt pussolīti vairāk” parasto darba stundu laikā. Līdz ar to organizācijas arī samazina ar fiksētajiem izdevumiem saistītos riskus un nodrošinās pret iespējamajām nelabvēlīgām tendencēm ekonomikā kopumā.

Prognozes attiecībā uz atalgojuma izmaiņām nākamajam gadam ir piesardzīgākas nekā tās bija 2011.gada vasarā. Tomēr vadītāji joprojām uzskata, ka 2012.gadā atalgojums palielināsies – mēneša pamatalgai vidēji par 2,8% un gada kopējais atalgojums ar prēmijām un izstrādes samaksu – vidēji par 3,7%.

Pētījumā atzīmēts, ka vidējais atalgojums netiks palielināts visiem vienādi. Darbiniekiem ar labāko sniegumu, unikālām prasmēm vai iepriekš pārāk zemā līmenī noteiktu atalgojumu tiks piedāvāts lielāks pieaugums, kamēr lielākajai daļai darbinieku fiksētais atalgojums paliks nemainīgs.

Vairums vadītāju šogad plāno palielināt darbinieku skaitu – to ir iecerējušas darīt sešas no desmit organizācijām (60%). Četras no tām plāno palielināt darbinieku skaitu līdz 10%, divas – pat par vairāk nekā 10%. Tikai 10% gadījumu tiek domāts par darbinieku skaita samazināšanu.

Par 2012. gadu kopumā organizāciju vadītāji izsaka visai atšķirīgas prognozes– puse vadītāju uzskata, ka šis būs labāks par aizvadīto gadu, ceturtā daļa prognozē, ka tas būs līdzīgs un vēl ceturtā daļa sagaida, ka 2012. būs ļoti sarežģīts vai pat sliktāks par 2011.gadu.

“Fontes”  pētījumu veica šā gada janvārī aptaujājot gandrīz 100 organizāciju vadītājus, kas sniedza savu vērtējumu 2011.gadam un prognozes 2012.gadam. “Fontes” ir dibināts 1996.gadā, un pašlaik ir lielākā konsultāciju kompānija Baltijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+