×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Vajadzēja “naudas plūsmu” (7)

zolitudee_4

Starp daudzajiem iespējamiem iemesliem, kāpēc notika traģēdija Zolitūdē, sabrūkot veikalam “Maxima”, izskanējuši arī pārmetumi par viena projekta būvniecības sadalīšanu divās kārtās – vispirms tirdzniecības ēka, tad daudzdzīvokļu nams.

Kāpēc veikals tika jau atvērts, kamēr būvniecības darbi turpinājās? Veikala daļa tika būvēta, ņemot hipotēku, ko Nordea banka piešķīra uzņēmumam SIA “Homburg Zolitude”. Nordea bankas Korporatīvo klientu apkalpošanas daļas vadītājs Jānis Zagorskis pirms projekta sākšanas 2010. gada septembrī medijiem teica: “Projekts tiek sākts ar tirdzniecības centru, jo bankai ir svarīgi, lai uzreiz tiktu nodrošināta naudas plūsma. Pēc tam lemsim arī par dzīvojamās ēkas celtniecību.” Arī tagad Nordea bankas Latvijas filiāles sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Knipše skaidro, ka bankai bija svarīgi, ka tiek nodrošināta naudas plūsma, lai izvērtētu aizņēmēja spēju atmaksāt aizdevumu.

Vēl pirms dažām dienām “Maxima Latvija” apgalvoja, ka ir tikai telpu nomnieks tirdzniecības centra ēkā, bet vakar noskaidrojās, ka veikala īpašnieks SIA “Tineo” ir saistīts ar “Maxima”. SIA “Tineo” pārvalda Nerjus Numavičjus, kurš pārvalda arī UAB “Vilniaus Prekyba”. Savukārt “Vilniaus Prekyba”, tāpat kā SIA “Maxima Latvija” pieder vienam īpašniekam – “Maxima Grupa”. SIA “Tineo” ēku iegādājies 2012. gada 6. augustā.

Vai ēku Priedaines ielā SIA “Tineo” pārvaldīja un ikdienā apsekoja pats vai nolīga kādu firmu? “Latvijas Avīzei” ar uzņēmuma pārstāvjiem neizdevās sazināties. “Maxima” pārstāvis īpašnieka kontaktus neatklāja.

Jumts, virs kura ierīkoja dārzu, bijis SIA “Tineo” un SIA “Homburg Zolitude” kopīpašums. “Homburg” pārstāvju nolīgtā sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Krustova zināja teikt, ka par jumtu un komunikācijām no iekšpuses atbildējis SIA “Tineo”, bet jumta virspuse bijusi būvnieku ziņā, ko nolīga SIA “Homburg Zolitude”. Kopīga pārvaldnieka nav bijis. Firmai “Homburg Zolitude” pieder arī teritorija zem veikala, kur tika izbūvēta pazemes autostāvvieta.

Līdz šim īpašnieku atbildība ir mazāk aktualizēta, taču ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe teic, ka atbilstoši likumdošanai arī “īpašnieks uzņemas pilnu atbildību, tostarp par pašu objekta uzturēšanu un atjaunošanu, tajā skaitā remontiem un investīcijām”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. 700 paldies!! gedimins krūmiņš.

 2. īpašnieki ir pūkaini un balti. Varenie un ietekmīgie uzskata, ka galvenais vainīgais ir Šics!

 3. Kāds sakars Homburg naudas plūsmai ar Maxima veikala darbību? Protams, projekts viens, bet nekādu sakaru neredzu. Ja Maxima būtru ņēmusi kredītu un gribētu to ātri atpelnīt, tad cita lieta. Bet šajā rakstā nekas tāds nav minēts

  • Vistiešākais sakars. Maxima ieņēmumi nodrošina kredīta atmaksu.

   • Tieši tā. Maxima veikals tika atvērts brīdī, kad vēl tas to nomāja no ”Homburg Zolitude”. Un ar šādu plānu Homburg dabūja hipotēku. Taču hipotēka tika dzēsta, kad veikala daļu pārdeva ”Maxima” grupai dibinātajam SIA ”Tineo” (kas, starp citu, tagad pēc papīriem ir Kipras ofšors- no žurnālistiem mūk. Tikai, kad žurnālisti paši atklājām ”Tineo” saistību ar Maximu, preses sekretāri beidzot vakar vakarā atzinās, ka tiešām ir saistība…)

    • 1) Maxima ieņēmumi nav tikai no viena veikala vien (līdz ar to nevar teikt, ka šis konkrētais veikals ģenerēja ieņēmumus);
     2) Un Maxima nemaz neģenerēja ieņēmumus Homburg kredīta samaksai (zili brīnumi tie būtu) – kurš maksās cita kredītu?
     3) …..

 4. ipashnieki zinami kur ir aresti, (atbilde) arestesiet kad papiiri buus kartiibaa????

Draugiem Facebook Twitter Google+