×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Vajadzēs pielaidi valsts noslēpumam


Foto - LETAFoto - LETA

Mans mazdēls ir 17 gadus vecs un ļoti interesējas par datoriem. Viņš labprāt kļūtu par kiberzemessargu. No cik gadu vecuma to var darīt un vai vispirms jāstājas jaunsargos? Vai ir jārēķinās ar konkrētu darba laiku? 
Andris Sosnovs Rīgā

Saskaņā ar Zemessardzes likumu zemessardzē var iestāties tikai pilngadīgi Latvijas pilsoņi, atbild Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente Dace Kundrāte. Iepriekšēja pieredze jaunsardzē nav izšķiroša un iestāšanos pēc tam zemessardzē neietekmē. Taču iepriekšēja dalība jaunsardzē sniedz iespēju apgūt militārās pamatzināšanas. Aizsardzības ministrija nākotnē plāno attīstīt arī kiberjaunsardzi, taču pašlaik iecere vēl ir projekta stadijā, piebilst D.Kundrāte.

“Kiberaizsardzības vienībā tiek gaidīti kandidāti ar informāciju tehnoloģiju (IT) augstāko izglītību vai IT studenti, taču arī personas bez formālas izglītības mēdz būt ļoti zinošas IT drošības jomā. Ja nav nekādu IT zināšanu, taču ir laiks un vēlme daudz mācīties, var arī kandidēt uz uzņemšanu vienībā, taču tad jārēķinās ar lielu personīgo ieguldījumu sevis pilnveidošanā,” skaidro vecākā referente. Lai saņemtu detalizētu informāciju par iestāšanos kiberaizsardzības vienībā, jāraksta pa e-pastu kibersargs@mil.lv.

No vienības dalībniekiem tiek sagaidīts, ka tiks veltītas 1 – 3 dienas mēnesī klātienes apmācībām vai dienesta uzdevumu izpildei. Aktivitātes pārsvarā notiekot darbdienu vakaros un brīvdienās.

2014. gada sākums ir laiks, kad kiberaizsardzības vienība tikai veidojas. Interesi par vienību sākotnēji izrādīja apmēram 70 cilvēku, no kuriem atlasīja 18. Darbošanās vienībā brīvprātīgajiem piedāvās iespēju bez maksas iepazīties ar jaunākajiem pasaules sasniegumiem un Eiropas Savienības un NATO informāciju, tādēļ kiberzemessargiem vajadzēs pielaidi valsts noslēpumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+