×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
5. septembris, 2017
Drukāt

“Pensijai vajadzētu būt 500 – 800 eiro robežās.” (36)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

1.oktobrī, piemērojot indeksu 1,0439, tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 349 eiro, informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Tas nozīmē, ka tiks indeksētas visas pensijas un atlīdzības, kas nepārsniedz 349 eiro apmēru, un pensijas palielinājums būs atkarīgs no pensijas apmēra. Jo lielāka pensija, jo lielāks tās palielinājums. Piemēram, 200 eiro liela pensija palielināsies par 8,78 eiro.

Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 349 eiro, ar indeksu 1,0439 indeksēs tikai daļu no piešķirtās summas – 349 eiro, kā rezultātā pensijas apmērs palielināsies par 15,32 eiro.

Izņēmums ir politiski represētās personas, I grupas invalīdi un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem pensijas tiks indeksētas ar indeksu 1,0439 neatkarīgi no to apmēra.

Kā vērtējat oktobrī gaidāmo pensijas pielikumu?

Žanis Sutris Rēzeknē: “Godīgi sakot, ziņu, ka 1. oktobrī tiks indeksētas pensijas vai to daļas, kas nepārsniedz 349 eiro, un ka pieaugums būs no 3 līdz 15 eiro, uzņēmu kā katru gadu. Jo, lai arī šoreiz palielinājums man nebūs tikai tie nieka daži eiro, kas agrāk, bet nedaudz vairāk, tik un tā jūtos saērcināts. Jo nu var iznākt, ka būšu zaudētājs – to 7 vai 8 eiro dēļ, ko piemetīs, pašvaldība pateiks, ka man vairs nepienākas dzīvokļa apkures atbalsts. Tas draud daudziem pensionāriem. Iznāk, ka valsts nezina, ko dara. Protams, ļoti bēdīgi, ka tā. Īpaši vēl uz nenormālo lietavu un plūdu nodarītā posta fona. Ja pensija būtu 500 eiro, varētu sākt domāt arī par dzīvošanu, nevis tikai dzīvības vilkšanu.”

Melita Majore Carnikavā: “Vispirms jāpateic, ka tas, ko es saņemu, ir nevis cilvēka cienīga pensija, bet tikai tāds neliels valsts pabalsts. Otrkārt, netiek uzsvērta piebilde, ka indeksēs tikai pensijas apmēru, neņemot vērā pie pensijas piešķirtās piemaksas apmēru. Treškārt, pielikums taču tiks pakļauts nodoklim. To visu zinot, jāteic, kā ir – pensijas pielikums ne tuvu nekompensēs dzīves dārdzību, kas pēdējā laikā strauji pieaug. Runā par sviesta cenas pieaugumu, reizēm arī par to, ka zāles kļūst arvien dārgākas. Bet īstenībā arī daudz kas cits maksā vairāk – it kā nejauši, nemanāmi. Pensionāru dzīves kvalitāte samazinās, pat pie radiem nevar aizbraukt biļešu dārdzības dēļ, nemaz nerunājot par ārzemju apceļošanu. Mēs nevis dzīvojam, bet eksistējam. Pensijai vajadzētu būt 500 – 800 eiro robežās.”

Gaida Griķe Jēkabpilī: “Pensionāriem tas ir nabadzības pielikums, es tik un tā daudz ko nevaru un nevarēšu atļauties. Esmu nostrādājusi medicīnā 59 gadus, tomēr pensija uz rokas tikai 300 eiro. Par tik lielu darba stāžu pensijai vajadzētu būt vismaz 500 – 600 eiro. Tagad kaut kā jau izdzīvot var. Bet vai tāpēc tik ilgi strādāju, lai meklētu glābiņu “Supernetto” veikalā?”

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Jānim, 12.septembrī 2017.g. plkst. 18.16

  Neaizmirsti jaunais cilvēk, ka tu arī kādreiz būsi vecs, no tā neviens nav izsprucis un ko tad tu teiksi par savu pensiju, varbūt tev vēl ne tāda nebūs , ko nu?

 2. Es gribu algu uz rokas 800.00 eiro apmērā!!!!!!!

 3. Bet pensijā visiem vajag iet tikai ar 65 gadiem, šākot jau šogas.

 4. ?ja alga nav bijusi šādās robežās

 5. Jā, vajadzētu, un algām ap 1500+, nopietni.

 6. Ņemiet vērā, ka pensionārs nevar iztikt arī bez zālēm. Pensionārei 80- gadu vecumā Zāles maksā 80 – 100 eiro mēnesī. Jāmaksā arī rēķini par elektrību, ūdeni, telefonu, televīzoru. Kas paliek uzturam, apģērbam, kultūras pasākumiem, arī apkurei? Pensija 260 eiro. Nabagi esam!

 7. pat nepadomāju,dažus eiro pieliks ,lai noņemtu palīdzību par apkuri ziemā,gudri tie mūsu vadoņi,pāris centi vairāk par noteikto iztikas minimumu un cauri,maksā ragā.

 8. Būtu pateicīgs par 450 eiro lielu pensiju. Mans darba stāžs ir 49 gadi! Darbs bija ĻOTI atbildīgs.

  • Ko tie vecie kraķi te pukst! Pagājuši jau 26 gadi kopš PSRS sabrukšanas. Vismaz puse pensijas jābūt sapelnītai jaunajos laikos pēc sistēmas – jo vairāk iemaksā VSAOI, jo lielāka sanāk pensija. Nav ko ņaudēt!

 9. Ja mums Latvijā nebūtu tik nenormāli dārgas zāles,tad jau varētu kaut kā iztikt.Pensionāram jau galvenais vecumā ir zāles,diemžēl.Lūk,par ko vajadzētu rūpēties mūsu valdībai,bet nevis par jaunu cietumu celtniecību,bet par to,lai vismaz pašu Latvijā ražotās zāles būtu lētākas,vai dot lielākas atlaides tām zālēm.

 10. Ārsts izrakstija zāles, nenopirku, jo nebija 30 eiro. Nesanāks arī pēc 8, 9 pieliktajām naudiņām. Sāp taču par velti!

 11. Par katru nostradato gadu,vajadzetu 12,,vismaz eirikus..kaut gan cenas celtos lidz…
  Un tas pensiju pielikums dom’ats jau ir tadel,lai butu mazak to,kuriem pienakas palidziba..Saja Valsti vis notiek acgarni….

 12. Lēnām pār tiltu !

 13. pie mums nav bijusi taisniba un nebus ienistu visas pensisijas reformas tas vis ir blefs

 14. Nav taisnīgi,kam mazāka pensija ,tam mazāk pieliek.Krīzes pensijas tā jau mazāk,vai tad mēs vainīgi,bet nē ,viss otrādi.Nolādēts!!!!!!!!!!!

 15. Pieliks 8.78 …..lai varētu savilkt galus ,….noņēmu auto no uzskaites .maksājot par to 4.62 …..
  lai pēc laika uzņemtu atpalaļ uzskaitē atkal nāksie maksāt 4.62. Mīļā valdība ! Man ,lai to visu panāktu ,pietrūks 0.46 naudiņas . Vai tas skaitīsies tas manas dzīves uzlabojums ? Iepriekšējā
  reizē kad pensionāriem uzlaboja tos dzīves apstākļus , es biju ļoti ,ļoti laimīgs ,jo par pielikumu tad
  varēju nopirkt vienu mazo kortelīti ,ko vienu vakaru varēju ieraut un paciņu cigaretes toreiz arīdzan
  izpīpēt ! Prieki gan nebija ilgstoši ,draņķi paaugstināja akcīzes nodokli abiem un no tās labklājības celšanas čiks vien sanāca Toties mans paziņa ,tepat netālu no galvas pilsētas objektā stūma
  tačku . un DIENĀ nopelnīja 12 -it naudiņas . Tad šamais aizlaida pāri jūrai un izrādās ,….ka tur
  viņš VIENĀ STUNDĀ !! saņem 12-it naudiņas , bet dienā ne mazāk un ne vairāk ,sanāk ap 90.0-it
  Tad izrādās ,arī tur viņš skaitās Eiropā ,tāpat kā mēs , bet mums neviens nemāk pateikt ,kāpēc tā ?

 16. Vai pensijas atkal būs par dažiem eiro ,par nostrādātiem 40 gadiem jādzīvo ar nabadzību ,nu protams pensionārs nav nekas ,gan jau iztiks ar tiem dažiem pieliktiem grašiem,un tā tik velkās ar gadiem ,kur tad paliek tie uzkrājumi ?Nav un vis.Vis cits mainās tikai ne cilvēku godīgie nostrādātie gadiun viņu maksātie nodokļi vienkārši tā izkūp vai ne.Kam vairāk ,kam mazāk ,bet kur paliek nostrādātie gadi kā nekā nopelnītie ir taču ,nevis sadalīsim tev tik ,tev tik tā bez kādas jēgas uz dullo.Šķiet tas kas ir paēdis nemaz nezina ka neēdušais arī grib ēst ,ne jau tapēc strādāja entos gadus ,lai vecumdienās būtu badā .

 17. ar kādu indeksu deputātiņi savas algas indeksēs..

 18. Bet ko lai dara tie kam ir krietni mazāk???

 19. Sveiki.Vaijdzetu ari padomati par invalitates pencijam vaijadzetu paukstinati sakon no 200.ero lidz 300.ero jo sobrit ir niecigs 2.grubpas .invalidim .Ceru ka mani sadzirdes valdiba ?????????????

  • Ja 2 grupas invalīds nostrādā 3 gadus tad pensija būs tie 250 eiro, kas ir manā gadījumā, protams invalīdiem ir grūti atrast darbu, bet valstij jau nav pienākums maksāt 200-300 eiro, ja neesi stradājis. 2 grupas invalīdi jau nav pilnīgā darba nespējā. Ja runa par 1 grupas invalīdiem, tur gan piekrītu, kad kuriem invaliditāte ir no bērnības vajadzētu atbalstīt visvairāk pat 400 eiro minimāla pensija jāsaņem. Prieks, kad valsts vismaz ir atļāvusi invalīdiem pārrēķināt pensiju par katru nostrādāto gadu, tur ar vismaz 20 eiro iet klāt, atkarībā no algas lieluma.

 20. Un kur palika barčas solītais,ka par 1 gada darba stāžu pieliks 1 eiro. Tātad,ja pens,200eiro,pieliks 20 eiro.Mūs iebaroja ar solījumu un tā arī viss apklusa. Lai Barča paskaidro,kādēļ viņa māna pensionārus?

  • Kļūdījos par barčas solīto-jā.solīja par darba stāža katru gadu pielikt 1 eiro. Tātad,ja darba stāžs 50 gadi,pie pens.pieliks 50 eiro.Un no nāk.gada jūlija jau par 1 gada darba stāžu solīja 1,50 eiro.Kur tas viss palika?Atkal mānīšanās? Lai Barča tagad paskaidro,ko nozīmē viņas teiktais.

 21. Bet varbūt ALGAI!!!!!!! vajadzētu būt 1000 EUR robežās?! vismaz melnstrādniekiem…KO?!

 22. Kāpēc strādājošiem pensionāriem atvelk no algas ienākuma nodokli,no pirmā eirika ?

 23. MAN JAIZTIEK AR 83 E LIELU PENSIJU

  • Acīmredzot nav maksāti nodokļi,tāpēc pensija tik maza. Bet tos 500 – 800 EUR vajadzētu gan,tas būtu tikai normāli.

  • Te taču nekas nav paskaidrots ,ne stāžs ,ne amats ,ne saņemtā alga un maksātie nodokļi ,nekā ,varbūt pāris gadus pastrādāja komunālā dienestā un viss,tad arī tāda pensija. Taču mana paziņa strādāja par skolotāju ,tad par mācību pārzini ,tad vēl gadus divdesmit par skolas direktori un tagad pensijā nespēja samaksāt par padomju laikā piešķirtu divistabu dzīvokli ,bija jāpāriet uz vienistabas un 20t.grāmatu jānodod makulatūrā ,jo citur jau nebija kur likt(latviešu valodas skolotāja),un padomju laikos taču skolas direktora amats bija prestižs un pēc padomju laika skatījuma labi apmaksāts, to lūk es nesaprotu?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+