×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

Vajadzētu četras universitātes un divas akadēmijas (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Lietuvā pēc augstākās izglītības tīkla reformas būtu jādarbojas divām starptautiska līmeņa universitātēm, divām tehnoloģiskajām universitātēm un divām akadēmijām, secinājusi premjerministra Sauļus Skverneļa izveidotā darba grupa.

Tās ieteikumus vēl vērtēs politiķi, bet premjers uzsvēris, ka augstskolas nav paredzēts apvienot ar varu. Tikmēr izglītības un zinātnes ministre Jurgita Petrauskiene norādījusi, ka nevienu augstskolu nav paredzēts slēgt. Darba grupa ieteikusi atstāt pašreizējo Viļņas universitāti un izveidot jaunu universitāti Kauņā, vienlaikus norādot, ka tehniskajām universitātēm būtu jādarbojas Viļņā un Klaipēdā. Kā atsevišķa mācību iestāde būtu jāsaglabā Lietuvas Veselības zinātņu universitāte, bet Viļņas Mākslas akadēmija un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmija būtu jāapvieno. Viļņas universitātei ieteikts pievienot Mīkola Romera universitāti un Lietuvas Edukoloģijas universitāti. Par šīs augstskolas struktūrvienību kļūtu arī Šauļu universitāte. Kauņā tiktu veidota plaša spektra augstākās izglītības iestāde, apvienojot Kauņas Tehnoloģijas universitāti, Vītauta Dižā universitāti, Aleksandra Stuļginska universitāti, kas gatavo lauksaimniecības speciālistus, un Lietuvas Sporta universitāti. Kauņā atsevišķi varētu darboties Policijas akadēmija, bet pārkārtojumi neskartu Kara akadēmijas un garīgo semināru statusu. Kā norādīja premjers Skvernelis un viņu deleģējušās valdošās Zemnieku un zaļo savienības līderis Ramūns Karbauskis, universitātes netiks apvienotas pret to gribu – uz konsolidāciju tās pamudinās jauna finansēšanas kārtība. Ar augstskolām tiks slēgti līgumi, kuros būs vairākus gadus uz priekšu paredzēts, kādus speciālistus tās gatavos, atvēlot attiecīgu finansējumu un paredzot citus nosacījumus. Iecerēts, ka jaunais finansēšanas modelis varētu stāties spēkā no 2018. gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Latvijā vajadzētu bezmaksas augstāko izglītību visiem ES valstu pilsoņiem,kā Lietuvā,Polijā,Čehijā,Slovākijā,Rumānijā,Horvātijā un pat Grieķijā!

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+