×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Juris Pūce: Vajadzīgs Prezidents (24)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Juris Pūce, partijas "Latvijas attīstībai" vadītājs

Prezidents Andris Bērziņš pieņēmis cienījamu lēmumu uz nākamo termiņu tomēr nekandidēt. Neskatoties uz prezidentam neapšaubāmi piemītošo izpratnes līmeni dažādos ar valsts attīstību saistītos jautājumos, viņam tomēr pietrūkst kādas izšķirošas personības kvalitātes – līdera dotību.

Dzīvojot pastāvīgos kaimiņos esošā agresora radīto draudu un nedrošības ap­stākļos, Latvijai ir akūti nepieciešams prezidents, kas spētu vienot sabiedrību. Ir vajadzīga personība ar attīstītām vadītāja spējām, kam jau ir skaidra vīzija par valsts attīstības virzienu un cīņu ar gaidāmajiem izaicinājumiem. Šoreiz nav laika vērot, kā prezidents lēnām apgūst sava amata specifiku, un priecāties jau par to vien, ka vērojams progress. Vairāk nekā jebkad mums ir vajadzīgs cilvēks, kurš jau tagad ir pilnībā gatavs uzņemties šos pienākumus, sējot cilvēkos ticību un pārliecību gan par savu, gan ikkatra Latvijas iedzīvotāja spēju potenciālu. Tad arī jebkuram gaidāmajam izaicinājumam vairāk gatavs būs ikviens no mums. Ikviens, kurš vēlas dzīvot un veidot ģimeni labākā, drošākā un attīstītākā Latvijā.

Kritisku apstākļu gadījumā gatavību uzņemties amata pienākumus apliecinājusi nenoliedzami spilgtākā un erudītākā personība Latvijas politiskajā vēsturē – bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Ja koalīcija vienotos par kopēju lēmumu uzrunāt eksprezidenti, viņa, visticamāk, piekristu vēlreiz vadīt valsti. Ja koalīcija par šo jautājumu tomēr nav spējīga vienoties, cienījama kandidatūra ir ilggadējais Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš – inteliģents, kompetents, līdzsvarots un harismātisks cilvēks –, kas medijos jau apliecinājis savu gatavību kandidēt.

Šajā sarežģītajā situācijā politiķiem būtu jāatkāpjas no ambīcijām vilkt kompromisa deķīti iespējami savu interešu virzienā, bet jādomā, kā uzrunāt un motivēt tādus kandidātus, kas ar savu personības šarmu spētu saliedēt cilvēkus Latvijā. Šoreiz nedrīkst kļūdīties, cerot, ka “gan jau būs labi arī tā”. Šoreiz mums ir vajadzīgs labākais. Prezidents ar lielo sākuma burtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Un nav vajadzīga Latvijā pat obligātā veselības apdrošināšana?

 2. Ko pļāpā, kungs. Cienījams un neitrāls, gudrs un zinošs ir EGILS LEVITS. Viņu tu aizmirsi?

 3. Pūce nu gan butu labak paklusejis.

 4. Kas te ir domāts? Skaistumkonkurss? Daiļlasīšanas sacensības? Kas tad īsti prezidentam bez pleibojiska laimes lāča vēl ir pienākumos. Prezidents ir viena no varas institūcijām. Tāda, kura bez nopietniem sekām var šad tad ”tautas vārdā” uzbraukt citām institūcijām. Un te ir tā sāls. Valdošā koalīcija ir izskaudusi veselīgu konkurenci parlamentā, pat tik tālu, ka nacionāļi ir gandrīz gatavi brāļoties ar saskaņu. Un vadāms, tautas plašākajām, arī plebejiskajām masām pieņemams paipisītis būtu ideāls variants valsts varas turpmākajai koncentrēšanai. Ja runāsi pretim, sagādāsim tādu pašu slavu kā Bērziņam. Padomāsim labi, kurš te ir garīgais kroplis – prezidents vai angažēts nopīpējies žurnālists un viņa aizmugure.

 5. bet tādu prezidenta krēslam tuvumā nelaidīs

 6. … ir milzìgs bla bla bla

 7. Es domaaju,kameer neapspragst sitie nolaapiitie komunisti,kaartibas nebuus ne saeimaa,ne Latvijaa. Ta ka cereet uz Vienotibas ieveeletu normalu prezidentu nav ko.Gan jau sarunaas kurs mafijai noderiigaks un tad kaada zoodaarza kafejniica apstiprinaas,viss ka jau Latvijaa….

 8. Šis blēdis un populists labāk būtu izmantojis iespēju paklusēt.

 9. Kas kuram saistās ar lielo burtu…Re, “lielais talants”Reiniks ar lielo burtu rakstītu tik pat spožo vēju apdziedātāju, Cits ķer pēc lielā burta, rakstot smukulīti Bondaru, kā nekā Ju ievingrinājis roku banku afērās un PREZIDENTA apetītes apmierināšanā – zinās , ko prasīt… Tādi kā Berziņš, lai pastāv malā, ja tu neesi elastīgs un nespēj locīt savu mugurkaulu un mēli pēc vajadzības, tad kā tur viens sorosa stipendiāts tādus nosauca ? Kropļi ,vai? Un lielo burtu tāds nu nedabūs nekādi…

 10. prezidents vai ZOOpreziden†s? viens skaidrs, nav vajadzīgs vecs komunis†u ķēms!

 11. Kādu prezidentu grib tauta – skaidrs. Kādu ievēlēs Saeima – ???

 12. Mjā. Lielāku līdera dotību kā Lembergam neatrast. Rietumu politiķu acīs vislabākais līderis ir tas, kam bankā ir vislielākais konts. Ar baznīcas žurkām neviens nerēķinās, lai arī tām būtu vairāki zinātņu grādi.

 13. tā ir un jāmeklē darbistabā ne ķēķī vai tualetē

 14. Vajadzīgs,Jurīt,Briseles progresīvais ienākuma nodoklis un samazināta,6% PVN likme pārtikai! Ne jau Prezidents mums to dos!

 15. Un Juris Pūce to atrada!

 16. Latvijai vispirms ir vajadzīga eiropejiska Saeimas vēlēšanu sistēma!

 17. Es tādu kandidātu redzu Imanta Lancmaņa personā.

 18. Vidējais latvietītis Atbildēt

  Es arī, es arī gribu piedalīties tajās topošā prezidenta īpašību cildināšanas sacensības!
  Mums ir jābūt ļoti labam prezidentam ar labi lieliem burtiem priekšā un pakaļā. Viņam ir jābūt gudram, čaklam godīgam, jāzina pulka daudz svešvalodu, jābūt mīļam ar bērniem un jābūt seksuāli aktīvam, jo visi lielie vīri mēdz tās sievas mainīt. Tas pieder pie labā toņa.
  Bet, ja mums gadīsies prezidentos sievišķis, tad viņai vajag būt tādai kā V. V. Freibergai, “nenoliedzami spilgtākajai un erudītākajai personībai Latvijas politiskajā vēsturē “. Tāda visu dabūs gatavu – ja vajadzēs žogu ap Brīvības pieminekli 16. martā apvilks, ja vajadzēs uz Maskavu pie Putina aizbrauks Latvijas okupācijas dienu nosvinēt un vēl runājot ar neapmierinātajiem pirkstu pie deniņiem eleganti pagrozīs. Vienīgi pulksteņi gan no viņas ir jātur pa gabalu – lai nekrīt kārdināšanā.

 19. Derētu tomēr atcerēties, ka Bērziņš joprojām ir prezidents. Un ne jau autors izlems, vai topošais bezdarbnieks Auziņš kļūs par nākamo prezidentu.

 20. A vai ar Lembergu tas ir saskaņots?

 21. Vajadzīga mažoritārā vēlēšanu un progresīvā nodokļu sistēma kā Francijā,Itālijā,Slovēnijā,Spānijā,Lielbritānijā,ASV,Kanādā,obligātā veselības apdrošināšana kā visās pārējās ES valstīs! Ne jau tikai jauni treknie gadi partijām!

 22. Nebūtu Juris Pūce to pateicis,mēs nemaz nebūtu zinājuši! Tāpat,kā par padomju nepieciešamību valsts uzņēmumos!

Draugiem Facebook Twitter Google+