×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. decembris, 2008
Drukāt

Vajag apputeksnētāju

Man ir daudz dzelteno olu plūmju. Kokiem ir kādi 10 – 15 gadi, bet augļus neražo. Kas vainas?
Skaidrīte Hermane Jumurdas pagastā
Pēc SIA "Pūres dārzkopības pētījumu centrs" asistentes Ineses Drudzes teiktā, vidēji agrā šķirne "Latvijas Dzeltenā Olplūme" zied vēlu un bez laba apputeksnētāja neražo. Lai labi ražotu, jāstāda vēl kāda vēlu ziedoša šķirne, piemēram, "Zaļā Renklode", "Nansi Mirabele", "Noarootsi Punane", "Ulenas Renklode". Par apputeksnētāju der arī ražīgās zilās būkas (krēķīši), kas zied tajā pašā laikā un dod labus putekšņus.

vēlamais attālums

Vēlamais attālums starp kokiem ir vismaz 3 x 5 metri, lai gan apputeksnējamās un apputeksnētājas šķirnes cita no citas var atrasties arī bišu lidošanas attālumā. Jāņem vērā, ka pašai "Latvijas Dzeltenajai Olplūmei" bieži vien nav normāli dīgstošu putekšņu, tāpēc tā nevar apputeksnēt citas šķirnes.
Plūmju neražošanai par iemeslu var būt arī slikts, mazražīgs klons, kam bieži veidojas deformēti ziedi ar liekām ziedlapiņām, slikti attīstītām drīksnām vai kropliem putekšņiem. Diemžēl tieši mazražīgākie kloni ir tie ziemcietīgākie un vislabāk pavairojas ar sakņu atvasēm. Izmantojot tās kā stādus, uz labu ražu nevar cerēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+