×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Circenei vajag zinošu vietnieku

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ingrīda Circene

Mūsu ilggadējiem lasītājiem jautāju, vai viņi domā, ka veselības ministrei Ingrīdai Circenei būtu jāatkāpjas.

Ilga Sīle Koknesē: “Pirmkārt, cilvēku slimības laikā nevar atlaist pēc likuma. Otrkārt, vai ministrijas aparāts ir tik nevarīgs, ka nevar nevienu lēmumu pieņemt bez ministres Circenes? Un, ja nevar, vai viņa būtu jāaizstāj premjerei Straujumai un to nevar neviens cits ministrs? Treškārt, es domāju, ka mums būtu jāpieņem likums par medicīnas pieejamību atkarībā no cilvēka maksātajiem nodokļiem, kas veiksmīgi darbojas Lietuvā un par ko cīnās I. Circene. Ministre jau nosaukusi virkni cilvēku, uz ko šie noteikumi neattieksies, bet ne uz pašu principu, jo ne mazums ir krāpnieku, kuri nodokļus nemaksā vispār, lai cik viņi algā saņemtu. Ir vesela paaudze, kas tikai pieprasa no valsts, bet paši negrib neko sabiedrībai dot.”

Uldis Indriksons Pierīgā: “Var jau būt, ka I. Circene joprojām domā par saviem nepieņemtajiem lēmumiem un neizdarītajiem darbiem, tādēļ atkāpties negrasās. Bet cits cilvēks situācijā, ja viņam pēkšņi sākas nopietnas problēmas ar veselību, tomēr parasti satraucas par slimības pabalstiem, kas no ministra algas varētu sanākt diezgan iespaidīgi.”

aptauja_CirceneIvars Priede Rīgā: “Man ministre Circene ir šķitusi simpātiska kopš amatā stāšanās brīža – kā nekā lauku daktere ar reālu pieredzi un Latvijas problēmu pārzināšanu. Viņa, manuprāt, sāka smagu un sarežģītu lietu šķetināšanu gan medicīnas finansēšanā, gan iedzīvotāju nodokļu maksāšanas sakārtošanā, ko joprojām nespēj citas instances. Vai tikai Ingrīda Circene nav par strauju šai valdībai, ka grib panākt viņas demisiju nieka trīs mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām?”

Ieva Davidova Liepājā: “Es nesaprotu, ko veselības ministre tik labu izdarījusi. Tik vien formāli nav pasludināts, ka valstī ir maksas medicīna. Bet, ja gribi pie ārsta nokļūt laikus, ir jāmaksā. I. Circene var atkāpties vai neatkāpties, tik un tā nekas nemainīsies.”

Kārlis Kuldīgā: “Ne jau mūsu simpātijas pret ministri vai antisimpātijas noteiks to, vai viņa atkāpsies. Jautājums – kā ar Ingrīdu Circeni runās “Vienotība”, ko piedāvās no amatiem uz priekšdienām. Bet, manuprāt, laba daktere bez darba nepaliks un vienmēr var atgriezties savā lauku slimnīcā. Cita lieta, ka Ingrīda Circene šajos gados par medicīnas politiku valstī ir uzzinājusi daudz vairāk nekā agrāk.”

Marina Dovnaroviča Mārsnēnu pagastā: “Es gribētu novēlēt I. Circe­nei veiksmīgu veseļošanos, jo kā bijusī mediķe zinu, ka mugurkaula operācijas ir smagas. Viņai vajadzētu stipru un zinošu vietnieku, kas strādātu viņas slimības laikā un ar ministri konsultētos svarīgākajos jautājumos. Protams, premjerei Straujumai Veselības ministrija ir pārāk smaga nasta, bet I. Circe­nei trīs mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām atkāpties nevajadzētu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+