×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Vajag zirga veselību un prātu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

– Kāpēc Žani virzāt par premjerministru? 


– Ē, viņš zina, kurā atvilktnē Valdis glabāja valsts papīrus.
(No politiķu sarunām)

Kad pagājšnedēļ uzzinājām, ka pašreizējais eirokomisārs A. Piebalgs atteicies (vismaz patlaban) atgriezties Latvijā ar perspektīvu uzņemties Ministru prezidenta pienākumus, sapratu, ka pozitīvā intriga ir beigusies, pat nesākusies. Eiropas “uzvedības standartos” veidotais godavīrs Piebalga k-gs atzinās, ka pārāk ilgi bijis prom no Latvijas, un tas ir ticami un skan pārliecinoši. Līdz ar to idejas un plāni, kurus bija iedomājams virzīt un attīstīt ar Piebalga “faktora” klātbūtni, ir vismaz pagaidām atliekami. Liela mēroga izmaiņas līdz ar to maz ticamas, vismaz līdz 2014. gada vēlēšanām.

Tad nu sākusies vietējas nozīmes kandidātu meklēšana vai tikai spēles, ka mēs meklējam. Tad arī “meklē” – it kā nevēloties konfliktēt (?!) ar prezidentu Bērziņu. “Vienotība” prezidentam piedāvājusi pat trīs partijas izcilākos kandidātus – Pabriku, Kariņu un Dālderi, no kuriem sabiedrībā vispazīstamākais ir politoloģijas doktors, profesors un bijušais ārlietu ministrs, patlaban aizsardzības ministrs A. Pabriks. Taču prezidents A. Bērziņš visus trīs “Vienotības” kandidātus noraidījis. Pārējās Saeimas partijas savus kandidātus nav (vēl) nosaukušas. “Saskaņas centrs”, kuru prezidents A. Bērziņš bija aicinājis uz konsultāciju kā pirmos, savu kandidāta vārdu sabiedrībai slēpj, kaut gan šķiet, ka A. Bērziņa k-gam tas ir zināms. Partijas priekšsēdētāja 1. vietnieks dep. J. Urbanovičs publiski izteicies, ka Latvijai vajadzīgs Šlesera tipa valdības vadonis. Šis “Saskaņas centra” kandidāts esot bezpartijisks – protams, iespējams, ka formāli. Šī nedēļa varbūt atklās, kādas tad ir citu partiju izcilības, kuras grasās ierindot Latvijas Republikas valsts un valdību vadītāju vēsturiskajā virknē, kas sākās ar Kārli Ulmani, lielu, valstisku personību, valsts vīru, nacionālu ideju cīnītāju.

Saprotams, mūsdienās citādas prasības. Viens no ievērojamākajiem Austrālijas premjerministriem Roberts Menziss (1894 – 1978) atzinās, ka šo amatu nebūtu izturējis, ja viņam nebūtu zirga veselības un varbūt arī zirga prāta… ASV prezidents Franklins D. Rūzvelts ieteica “neiet politikā”, ja jūsu āda ir plānāka nekā degunradzim.

Līdz šim izvirzīto kandidātu ādas kvalitāte prezidentu A. Bērziņu acīmredzot neapmierina. Interesanti, kā Bērziņa kungs izgatavos citādu produktu (valdību) no līdzšinējām izejvielām, kuru lietošanas termiņš ir tikai līdz 2014. gada oktobrim?

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Voldemāram Krustiņam. Atbildēt

  Cienīts Kungs!
  Jūs LA redakcijā kāds neMīl!
  Visus komentārus “ienaidnieka roka” izdzēš.
  Esiet modrs!
  Ienaidnieks nesnauž!

  Un, protams, Veselību un Veiksmi vēlot… Laimonis Laimiņš.

Draugiem Facebook Twitter Google+