Kultūra
Mūzika

VAK “Latvija” koncerti prestižajā Elbas koncertzālē izpārdoti 0

Foto: Ralph Larmann.

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” devies uz Hamburgu, lai pašreizējā mūzikas mekā – Elbas filharmonijas koncertzālē – kopā ar Hamburgas operas kori, Hamburgas zēnu kori, Hamburgas Valsts filharmonisko orķestri un tā māksliniecisko vadītāju Kentu Nagano atskaņotu Gustava Mālera Astoto simfoniju, šodien pavēstīja kora pārstāve Inga Zālīte.

Visi trīs koncerti, kas skanēs 28. un 30. aprīlī, un 1. maijā, jau izpārdoti. Mālera Astoto simfoniju mēdz dēvēt par “Tūkstošu simfoniju”, jo tā ir viena no grandiozākajām virsotnēm Rietumu klasiskās mūzikas vēsturē, ko vien jelkad cilvēks ir spējis radīt. Tās atskaņošanai nepieciešami, astoņi solisti, kas šajā gadījumā būs Sāra Vegenere, Žaklīna Vāgnere, Hītere Engebretsone, Daniēla Sindrama, Dorotja Langa, Burkhards Frics, Kartals Karagediks un Vilhelms Švinghammers –, apjomīgs jauktais koris, bērnu koris un sevišķi plašs simfoniskais orķestris.

Gustava Mālera mūzika diriģentu Kentu Nagano ir iedvesmojusi daudzus gadus, it īpaši kopš viņš kļuvis par Hamburgas Operas nama vadītāju (šajā amatā reiz bijis arī pats Gustavs Mālers). Varētu teikt, ka abi dižgari ir radnieciskas dvēseles mūzikā, tādēļ arī Kents Nagano ir apņēmies iestudēt šo monumentālo un sarežģīto skaņdarbu, kurā viņš ir izvēlējies brīnišķīgus solistus. Bagātīgo mākslinieku kopumu vēl papildinās māksliniece Rosālija no Štutgartes, kas, spēlējoties ar gaismām, papildinās krāšņo skanējumu skaistajā Elbas filharmonijas koncertzālē ar 2000 skatītāju vietām, kas tika atklāta 2017. gada janvārī, un ir viens no “karstākajiem” vārdiem Rietumu klasiskās mūzikas pasaulē.

Saistītie raksti

Valsts Akadēmiskā kora koncerti Elbas filharmonijā tika iecerēti jau pirms pieciem gadiem, sākot ar vienu no apstiprinātajiem termiņiem, kad bija paredzēta koncertzāles atvēršana. “Esmu gandarīts, ka piedalīsimies īpašajā Mālera Astotās simfonijas atskaņojumā, sniedzot trīs koncertus šī brīža pasaules “karstākajā” koncertzālē – Elbas filharmonijā kopā ar Kentu Nagano. Noteikti vēlos pieminēt, ka Elbas filharmonijas ērģeļkoncertu programmu sastādītāja un mākslinieciskā vadītāja ir latviete – Iveta Apkalna, ar kuru korim būs tas gods koncertēt 11. maijā Rīgas Domā, sniedzot ārkārtīgi skaistu un izmeklētu māksliniecisko programmu,” atklāj VAK “Latvija” direktors Māris Ošlejs .

Filharmonijas ēka atrodas “Hafen City” pussalas smailē Hamburgā. Unikālā arhitektūras celtne ir viena no skaistākajām koncertzālēm pasaulē, kas tika atklāta 2017. gada 11. janvārī, un ir augstākā apdzīvotā ēkā Hamburgā, kuras stiklveida konstrukcija līdzinās burai, kurā mutuļo Hamburgas kultūra un māksla.

LA.lv