×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

VAK “Latvija” uzsāk sadarbību ar ierakstu izdevniecību “Ondine”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Plaši pazīstamā Somijas ierakstu kompānija “Ondine” laidusi klajā kompaktdisku ar Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un Helsinku Filharmoniķu ieskaņoto Dmitrija Šostakoviča mūziku. Ieraksts tapis 2013. gada martā Helsinkos.

Albuma galvenais skaņdarbs, kura izpildījumā piedalās Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Helsinku Filharmoniskais orķestris un basbaritons Šenjangs pasaulslavenā diriģenta Vladimira Aškenazi vadībā, ir dramatiskā kantāte “Stepana Razina sodīšana ar nāvi”. Tāpat albumā iekļauta Šostakoviča svīta par Somijas tēmu, kas tika rakstīta 1939. gadā, lai godinātu Padomju armijas uzvaru pār Somiju Ziemas karā. Taču dažādu vēsturisku peripētiju rezultātā šīs opuss tika pirmatskaņots tikai 2001. gadā. Vēl ierakstā būs dzirdama Šostakoviča mūzika mākslas filmai “Zoja”.

Līdz šim koris “Latvija” jau ir sadarbojies ar vairākiem starptautiski pazīstamiem mūzikas izdevējiem – ar “EMI Classics”, ierakstīja mūziku mākslas filmai “Parfīms”. Savukārt, šā gada janvārī Lielbritānijas izdevniecība “Hyperion Records” izdeva Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” ieskaņoto britu komponista Gabriela Džeksona mūzikas albumu, kas ir ieguvis visaugstākos novērtējumus “BBC Music Magazine” un “Gramaphone” recenzijās. Īpaši atzinīgi tiek vērtēts kora skanējums un tembrs. “BBC Music Magazine” kora izpildījumu nodēvējis par “virtuozu vokālu ceļojumu”. Augustā koris izdeva kompaktdisku “At the foot of the sky” ar Ērika Ešenvalda kormūziku.

Albums pieejams lejuplādei iTunes un citās digitālās mūzikas lejuplādes vietnēs

http://www.ondine.net/?lid=en&cid=2.2&oid=5061

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+