Latvijā
Novados

Vakar dzēsti trīs paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki0

Foto – LETA

Vakar, 31. maijā, Latvijā dzēsti trīs paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 10.05 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Maltas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūnī. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu mājas jumts, divi šķūņi, pirts un saimniecības ēka zem viena jumta 150m2 platībā.

Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 14.55.

Savukārt plkst. 13.48 saņemts izsaukums uz Vecumnieku novada Valles pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies fermā. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu mūra ēka 4900m2 platībā un iekšā deg siens 1000m3. Dzīvnieki no fermas evakuēti pirms VUGD ierašanās.

Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts plkst. 19.44 un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Bet plkst. 16.39 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Smiltenes novada Grundzāles pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kokapstrādes cehā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu kokapstrādes ceha jumts 650m2 platībā un tas ir iebrucis.

Plkst. 23.44 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, avīzes, riepas, papeļu pūkas, krūmi, dzīvžogs, kūdra, pērnā zāle, siena ruļļi, meža zemsedze, elektrības sadales skapis, pacēlājs, divas vieglās automašīnas, mikroautobuss, trīs kravas automašīnas piekabes, šķūņa jumts, saimniecības ēkas jumts, divi šķūņi un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 100 izsaukumus – 64 uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet 22 no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv