×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2018
Drukāt

Vakar izdega vairāk nekā 75 hektāri Latvijas zemes (4)

Foto LETAFoto LETA

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 97 kūlas ugunsgrēki, bet kopumā šogad valstī reģistrēts jau 931 kūlas ugunsgrēks, piektdienas rītā ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Vakar izdega vairāk nekā 75 hektāri Latvijas zemes. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:
15 hektāri – Aglonas novada Šķeltovas pagastā;
7 hektāri – Ķekavas novada Ķekavas pagastā un Daugavpils novada Demenes pagastā;
5 hektāri – Ogres novada Krapes pagastā, Garozas ielā Jelgavā un Rēzeknes novada Kaunatas pagastā.

Vakar iespējams tieši kūlas degšanas rezultātā Valdeķu ielā Rīgā dega dārza māja 20m2 platībā un pērnā zāle 200m2 platībā, Gulbenes novada Lizuma pagastā dega saimniecības ēka un kūla 40m2 platībā, Rucavas novada Dunikas pagastā dega pērnā zāle un dārza māja 2555m2 platībā, Rēzeknes novada Griškānu pagastā dega divas dārza mājas, elektrolīnijas balsts un kūla 5010m2 platībā, bet Olainē dega dārza māja 12m2 platībā un kūla – 950m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai! VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Zeme “nevar izdegt”,kad būs kāds nopietns raksts par zemes pārsāļošanu un to,ka neviens neskatās,ko ārzemnieki dara ar Latvijas zemi?

  2. Vai ir pieķerts kāds dedzinātājs un sodīts,jeb dedzina zāli un nabaga dzīvniekus tāpat kā vecās riepas?

  3. mūdzis regionālis Atbildēt

    Valdības bezspēcība pret dedzinātājiem dzen izmisumā.Vairs neesmu drošs par savu īpašumu,kuram visapkārt ir degošs,sauss materiāls:sausa zāle,meldri.Diemžēl nevīžīgu,paslinku kaimiņu īpašumos.Sausā vējainā laikā ir bail uz ilgāku laiku iziet no mājas.Par izdegušu pļavas gabalu atņem maksājumu,bet kāds ir sods par likuma pārkāpumu,pakļaujot nedrošībai savu kaimiņu īpašumus?

Draugiem Facebook Twitter Google+