×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Vakar nosaukti 21. Lielās mūzikas balvas laureāti

muzbalva_leta2

Balvas šoreiz tika pasniegtas deviņās nominācijās, apbalvošanas ceremoniju un koncertu tiešraidē translēja Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”. Koncerta programmā bija iekļautas klasiskās mūzikas pērles nominantu un laureātu atskaņojumā.

Ceremoniju vadīja Dita Lūriņa un Ints Teterovskis, scenogrāfiju veidoja jaunais arhitekts Didzis Jaunzems. Tā iecerēta kā laikmetīgās mākslas darbs, kas ar abstraktu tēlu ļauj pasākuma apmeklētājiem pašiem interpretēt redzēto un dzirdēto.

* Nominācijā “Par mūža ieguldījumu” balvu saņēma dziedātāja Laima Andersone-Silāre.

* Par izcilu ieguldījumu Latvijas mūzikas vēstures izpētē – Arnolds Klotiņš par grāmatu “Mūzika okupācijā. Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1940–1945”.

* Gada debija – vijolniece Elīna Bukša.

* Gada jaundarbs – Mārtiņš Viļums “Tvyjōraan”, pirm-
atskaņojums 3. novembrī Lielajā ģildē / “Sinfonietta Rīga”, diriģents Normunds Šnē.

* Gada koncerts – “Garanča & Šišons. LNSO Jaungada gala koncerti” 28. decembrī Latvijas Nacionālajā operā un 30. decembrī Lielajā ģildē.

* Gada uzvedums – “Cantando y amando” Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē (producents – Latvijas Nacionālā opera).

* Par izcilu interpretāciju – vijolniece Baiba Skride par solo Johannesa Brāmsa Vijoļkoncertā 15. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā kopā ar Birmingemas simfonisko orķestri un diriģentu Andri Nelsonu.

* Par izcilu sniegumu – akordeoniste Ksenija Sidorova – par solo Erki Svena Tīra opusa “Prophecy” atskaņojumā 31. maijā Lielajā ģildē (ar “Sinfonietta Rīga” un diriģentu Normundu Šnē) un par solokoncertu 23. novembrī Spīķeru koncertzālē.

* Par izcilu darbu ansamblī – vijolnieks Sandis Šteinbergs, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un “Kremerata Baltica” I vijoļu grupas koncertmeistars.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+