×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. jūnijs, 2013
Drukāt

Vakar Pierīgā noslīkuši divi cilvēki

LETALETA

Otrdien Rīgas apkārtnē noslīkuši divi vīrieši, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Stopiņu novadā Ulbrokā no ezera izcelts 40 gadus veca vīrieša līķis, bet Ropažu novadā Zaķumuižā no dīķa izcelts 41 gadu vecs noslīcis vīrietis.

VUGD glābēji arī izcēluši cilvēka līķi no Ventas Ventspilī, bet cilvēks ūdenī atradies jau ilgāku laiku un pagaidām vēl nav izdevies noteikt personas vecumu un dzimumu.

Tikmēr no noslīkšanas Juglas ezerā Rīgā vakar izglābts 40 gadus vecs vīrietis, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Uz negadījuma vietu izsaukta NMPD reanimācijas brigāde. Tai ierodoties, vīrietis bijis izvilkts no ūdens un atradies bezsamaņā. Sākti atdzīvināšanas pasākumi, kas bijuši veiksmīgi, un vīrietis smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Lai nenotiktu nelaime, VUGD kārtējo reizi aicina cilvēkus, dodoties peldēties, būt prātīgiem un labāk izvēlēties labi pazīstamas peldvietas. Vecākiem vajadzētu atcerēties atgādināt saviem bērniem par drošas peldēšanās pamatprincipiem.

Visdrošāk ir peldēties oficiālās peldvietās, kur dežurē glābēji. Peldoties upēs, jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu elementu.

Nedrīkst iet peldēties alkohola reibumā. Dodoties ūdenī, nevajadzētu pārvērtēt savus spēkus un mēģināt dižoties uz citu fona. Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī, vispirms jāpārliecinās, vai gultnē nav kādi akmeņi vai nogrimuši asi priekšmeti.

Glābēji atgādina, ka nav ieteicams doties peldēties vienam, tāpat to nevajadzētu darīt naktī. Ja nelaimē uz ūdens ir nonācis kāds cits, dodoties glābt cietušo, ir rūpīgi jāizvērtē situācija un savas iespējas, lai nenoslīktu pats.

Ieraugot slīkstošu cilvēku, jebkurā gadījumā nekavējoties ir jāizsauc glābēji, zvanot uz tālruni 112 un pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātas un iespējamos piebraukšanas ceļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+