×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Vakar Rīgas Dzemdību namā piedzimušas trīnītes

trinites

Vakar plkst.12.48, 12.49 un 12.59 pasaulē nāca pirmie trīnīši Latvijā 2012.gadā, aģentūru LETA informēja Rīgas Dzemdību nama sabiedrisko attiecību speciālists Imants Mozers.

Visas trīs ir meitenītes, rīdzinieces, un mājās viņas jau gaida brālītis un māsiņa.

Dzemdības notika priekšlaicīgi, tādēļ trīnītes atrodas Rīgas Dzemdību nama Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā. Rīgas Dzemdību nama speciālisti mazuļu veselības stāvokli vērtē kā atbilstošu grūtniecības laikam un uzsver, ka, pateicoties ārstu pieredzei, kā arī efektīvajām tehnoloģijām, kuras ir Rīgas Dzemdību nama speciālistu rīcībā, jaundzimušo veselības stāvokli izdosies uzlabot pietiekami, lai mazuļu attīstība noritētu labi.

Mātes veselības un labsajūtas stāvoklis pēc dzemdībām ir labs, un viņa ir ļoti priecīga par brīnišķīgo notikumu – ievērojamo ģimenes pieaugumu.

Trīnīšu piedzimšana Latvijā ir rets gadījums. Piemēram, 2011.gadā reģistrēti pieci šādi gadījumi, savukārt iepriekšējos gados – pa vienam vai diviem.

Kā ziņots, pagājušajā gadā Rīgas dome trīnīšu ģimenēm piešķīra 3000 latu vienreizējo pabalstu katrai ģimenei, savukārt valdība trīnīšu ģimenēm pērn piešķīra 6000 latu pabalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+