×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2012
Drukāt

Vakar traumas guvuši vairāki zīdaiņi

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā diennaktī dažādos sadzīves negadījumos ir cietuši vairāki zīdaiņi, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Rīgā māte ar desmit mēnešus vecu bērnu rokās savā dzīvesvietā ir gājusi cauri istabai, kurā notiek remonts, un bērns ar roku ir pieķēries atkailinātam elektrības vadam. Gan māte, gan bērns ir guvuši strāvas triecienu un abi ar elektrotraumām ir nogādāti slimnīcā.

Kurzemes reģionā māte savu piecus mēnešus vecu bērnu barojusi pie galda, bet bērns sev nejauši uzgāzis virsū karstas putras bļodiņu. Bērns ar apdegumiem ir nogādāts slimnīcā.

Tāpat Kurzemes reģionā ir smagi cietis divus mēnešus vecs bērns. Bērns atradies ratiņos, bet vecāki, bēgot no lietus, ratiņus apgāzuši. Bērns no ratiņiem ir izkritis un guvis smagu galvas traumu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD darbinieki devušies uz 1229 izsaukumiem, no tiem 235 bijuši saistīti ar dažāda rakstura traumām.

Rīgas reģionā 37 gadus vecam vīrietim darbavietā uzkritis baļķis un vīrietis ir guvis smagas galvas, kakla un krūšukurvja traumas, cietušais ir nogādāts slimnīcā. Rīgā posmā starp Zemitānu un Čiekurkalna stacijām 27 gadus vecu vīrieti ir aizķēris braucošs vilciens un cietušais ar smagu galvas traumu ir nogādāts slimnīcā.

Zemgales reģionā skolas izlaiduma laikā divi 20 un 19 gadus veci jaunieši ir jokojušies ar gāzes pistoli, kura nejauši izšāvusi. Abi jaunieši ir guvuši acu ķīmiskos apdegumus, bet viens arī rokas traumu. Abi cietušie ir nogādāti slimnīcā.

Tāpat Zemgales reģionā traumu ir guvis 24 gadus vecs suši piegādātājs. Piegādājot kādu pasūtījumu, vīrieti sakodis rokā saimnieces suns.

Latgalē 21.jūnijā 27 gadus vecs vīrietis, darbodamies ap ugunskuru, ir guvis otrās un trešās pakāpes roku apdegumus un nogādāts Rīgā Valsts apdegumu centrā.

Vidzemes reģionā 22.jūnijā pusmūža vīrietis ir strādājis ar elektrisko ēveli un guvis smagu traumu, noēvelējot roku pirkstus. Pirkstiem bijusi daļēja apmutācija un cietušais nogādāts slimnīcā.

Tāpat Vidzemes reģionā aizvadītajā diennaktī smagu traumu guvis astoņus gadus vecs zēns. Bērnu atrakciju parkā, šļūcot pa slidkalniņu, zēns guvis komplicētu kājas lūzumu un nogādāts Rīgā slimnīcā.

Bukša sacīja, ka pagaidām vēl nav bijuši ar Līgo svētkiem saistīti izsaukumi, un izteica cerību, ka laikapstākļi šodien ir tādi, kas mazinās cilvēku vēlmi svinēt klajā laukā. “Tomēr katru gadu Līgo svētkos ir izsaukumi uz negadījumiem, kas saistīti ar ugunskuru kuršanu un lekšanu pār tiem. Negadījumu iespējamību vēl vairāk pastiprina alkohola lietošana svētku laikā,” sacīja Bukša.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+