×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Ceturtdien trīs cilvēkus sakodušas čūskas (4)

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi vakar nogādājuši slimnīcā trīs cilvēkus, kurus sakodušas čūskas, pastāstīja dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Vidzemē mājas pagalmā čūska sakodusi 65 gadus vecu sievieti. Cietusī mediķiem stāstījusi, ka atpazinusi rāpuli un tā bijusi odze.

Savukārt kādu 24 gadus vecu Latgales iedzīvotāju čūska sakodusi, kad viņš staigājis pa mežu un tai nejauši uzminis, bet citviet reģionā 18 gadus veca jauniete piedzīvojusi šādu pat nelaimi, kad staigājusi pa pļavu.

Kopumā NMPD vakar saņēmis 1254 izsaukumus, no kuriem 263 bijuši saistīti ar traumu gūšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kad pirms daudziem gadiem staigāju pēdējos mēnešos ar bērnu, gar ceļu ejot, aizdomājusies, pārkāpu pāri lielai odzei, kas gulēja un izskatījās kā nomesta čuskas āda, tad attapos, atskatījos, bet viņa sāka kustēties uz zāles pusi. Nobijos, palecos sāņus un ar roku pieskāros mugurai. Bērns piedzina ar palielu zīmi uz muguras. Tajā vietā, kur pieskāros. Tātad…. ar čuskām ļoti prātīgi. Un pāri darīt nevajag.

  2. Man tā ir ikdiena,ka jauztraucās par sevi un bērniem…tā čūska kas ir bildē vaitad ir indīga.???..man ir tikai ar zigzagiem uz muguru…šogad jau 3 esmu nositusi un vienu tādu gaiši brūnu ar zigzagu(odzi) sadedzinājusi…kā ar viņām cīnīties????

    • Nu ,no tiem zigzagiem jāuzmanās,kaut gan tā Latvijā arī ir vienīgā,kas var iekost. Pārējās visas ir nekaitīgas.

    • Cīnīties ar indīgām čūskām var atņemot tām barības bāzi-žurkas,peles.Ievietst pāris kaķu būs efektīgāk nekā skraidīt ar lāpstu apkārt.Starp citu tautā arvien ir dzīvs ticējums, ka nekad nevajag darīt pāri čūskai — tas var atspēlēties paša liktenim.»

Draugiem Facebook Twitter Google+