×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Vakariņas sveču gaismā, nakts skrējieni – Zemes stundas pasākumi reģionos

Foto: LETAFoto: LETA

Zemes stundā šogad savu dalību pieteikušas 46 pašvaldības, kurās sestdien, 28. martā, uz stundu no plkst. 20:30 līdz 21:30 izslēgs kādu no apgaismes objektiem, un iedzīvotājus aicinās domāt un rīkoties videi draudzīgi.

Kā informē Pasaules Dabas fondā (PDF), ikviens 28.martā aicināts apmeklēt kādu no daudzajiem Zemes stundas svētku pasākumiem. Piedāvājuma klāstā ir gan vakariņas sveču gaismā, gan akustiskās mūzikas koncerti, vides izglītības darbnīcas, Zemes stundai veltītas nakts orientēšanās spēles, nakts skrējieni un daudz citas aktivitātes.

Rīgā vairākās kafejnīcās un restorānos plānoti koncerti un vakariņas sveču gaismā. Daudzas pašvaldības, valsts un komercsabiedrības izslēgs ēku apgaismojumu. Kaņepes Kultūras centrs no plkst. 18 aicina uz radošo lukturu veidošanas darbnīcu un Alises Blūmes klavierkoncertu.

Naukšēnos iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu Naukšēnu muižā “Zemes pusotrstunda”.

Baltinavas novadā Zemes stundas laikā notiks “Nakts spēles”. No 20:15 iedzīvotāji aicināt reģistrēt komandas pie Baltinavas kultūras nama.

Elejā Zemes stundas laikā tiek aicināti pulcēties Elejas skvēra parkā, kur pagasta pārvalde sagaidīs ar ugunskuru un akustisko mūziku.

Limbažos Jauniešu dome aicina pulcēties pie Limbažu pilsdrupām, kur jauniešu grupas “A’CO” mūzikas pavadījumā notiks Zemes stundai veltīts pasākums.

Lielvārdē Jauniešu dome aicina uz Zemes stundas pasākumu Lāčplēša laukumā, kur muzicēs folkloras kopa “Josta” un notiks vides izglītības viktorīna.

Viesītē pie muzeja “Sēlija” paredzēta nakts orientēšanās spēles un vides izglītības darbnīcas. 

Valmierā kafejnīcās un restorānos notiks vakariņas sveču gaismā. Valmieras pilsētas pašvaldība no plkst. 18 aicina iedzīvotājus doties uz Valmieras muzeju, kur iedzīvotājiem būs iespēja ne vien piedalīties Zemes stundas pasākumā, bet arī parakstīt “Valmieras pilsētas vides deklarāciju”, tā paužot savu individuālo apņemšanos rūpēties par tīru un sakārtotu vidi pilsētā. Valmieras jauniešu dome aicina piedalīties Zemes stundas pasākumā “Aurora Cafe”.

Rundālē jauniešu biedrība INICIO aicina uz Zemes stundas pasākumu Rundāles novada domas jaunajā zālē.

Liepājas Universitātes (LiepU) “Ekopadome”, Liepājas dome un “Jauniešu māja” aicina ikvienu īsi pirms plkst. 20:30 pulcēties pie LiepU ēkas, Lielā ielā 14,  līdzi ņemot svecīti un savu velosipēdu. Pasākumā no līdzpaņemtajām svecītēm plānots izveidot akcijas simbolu “60+”. Pēc tam, atdarinot simbola kontūru, Liepājas ielās tiks izbraukts īpaši pasākumam izveidots maršruts.

Tērvetē novada Jauniešu Iniciatīva centra jaunieši rīkos Zemes stundu Augstkalnē. Laukumā pie pagasta pārvaldes ikvienu atnākušo sagaidīs ugunskurs, silta tēja, dažādas aktivitātes, latviskas dejas un dziesmas.

Salas novadā Jauniešu dome aicina uz pasākumu “Labvakar Zemes stunda” pie Salas kultūras nama. Plānota nakts orientēšanās, rotaļas bērniem, Birzītes izgaismošana (svecīte pašu apgleznotās burciņās), zaļās tējas baudīšana no lielā katla, dziesmu kaujas pie ugunskura.

Mārupē Jauniešu dome aicina iedzīvotājus atzīmēt Zemes stundu Daugavas ielā 29a. Pasākums sveču gaismā, baudot tēju un spēlējot galda un cita veida spēles.

Dobelē Jauniešu dome aicina svinēt Zemes stundu vēsturiskajā tirgus laukumā ar mūziku, siltu tēju un ugunskuriem. Pasākuma noslēgumā dalībnieki vienosies kopīgā “60+” fotogrāfijā.

Olainē jauniešu dome aicina doties uz Olaines Vēstures un mākslas muzeju, kur notiks Zemes stundas veltīts pasākums.

Vārkavā pie domes ēka notiks Zemes stundai veltīts pasākums, kurā apmeklētājus sagaidīs ugunskurs, silta tēja un sarunas par klimata izmaiņām, kā arī muzikāli priekšnesumi.

Cēsīs novada Jauniešu dome rīko konkursu “Kā ļaut zemei stundu atpūsties?” kurā uzvarētājam būs iespēju gaismu izslēgt Cēsu Vienības laukumā. Tāpat tradicionāli mākslas telpā “Mala” notiks Zemes stundai veltīts pasākums, kur organizatori sagaidīs ar ugunskuru, siltu tēju un akustisko mūziku.

Daugmalē multifunkcionālajā centrā ikviens iedzīvotājs aicināts piedalīties radošajās darbnīcās, iepazīties ar Zemes stundas būtību un videi draudzīgu dzīvesveidu, grupas “Mirkļa ceļotāji” pavadībā.

Aknīstē Zemes stundas laikā būs iespēja izstaigāt Gārsenes pili, kur lukturīšu gaismā būs iespēja klausīties nostāstus par pils “Zilo dāmu”.

Jēkabpils pašvaldība aicina iedzīvotāji Zemes stundas laikā aicināti doties uz pasākumu Krustpils pilī.

PDF aicina ikvienu Zemes stundas svinētāju atzīmēt savu pasākumu starptautiskajā Zemes stundas kartē – https://www.earthhour.org/tracker, kur jau šobrīd Eiropas mērogā Latvija ir starp līderiem Zemes stundas atbalstītāju pulkā.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.6
Alūksne +14
Daugavpils +14.0
Saldus +14.7
Liepāja +14.0
Jelgava +15.1
Ventspils +14.8
Limbaži +15
Madona +14.6
Rēzekne +12.2
Draugiem Facebook Twitter Google+