×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Vakars kopā ar LNSO kamerorķestri 


Kamerorkestris_210

Lielajā ģildē 26. februārī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris muzicēs kamersastāvā. Kopā ar kamerorķestri uzstāsies arī LNSO solisti – pirmā vijole Raimonds Ozols un vijoļgrupas pārstāvji Sandis Šteinbergs un Terēze Zīberte- Ijaba, pirmais alts Arigo Štrāls un altiste Santa Vižine, kā arī čellu grupas koncertmeistare Diana Ozoliņa un čelliste Dace Zālīte.

Jebkura simfoniskā orķestra dvēsele ir stīgu grupa – spožās un solistiskās vijoles, sirsnīgie alti, cilvēka balss skanējumam radniecīgie čelli un iespaidīgā zemā reģistra valdnieki – kontrabasi. Apnika spēlēt lielā simfoniskā sastāvā, LNSO mūziķi nolēma atsvaidzināt radošo ikdienu un izveidoja kamerorķestri. Koncerta veidotāji sola, ka programmā būs gan Baha tētiņš ar vienu no Brandenburgas koncertiem, gan asprātīgais stilizētājs Alfrēds Šnitke ar mocartiskām impresijām, gan mūsdienu autori – dzīvespriecīgais itālis Džovanni Sollima un pasaulslavenā “Adiemus” autors velsietis Karls Dženkinss.

Baha daiļradi šajā koncertā pārstāvēs divi opusi. Pirmajā vijoļkoncertā solists būs šī gada jubilārs Raimonds Ozols – LNSO koncertmeistars kopš 1995. gada, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks. Otrs būs “Sestais Brandenburgas koncerts”, kas īpatnējs ar to, ka tajā komponists vēlējies dzirdēt divas alta vijoles, un te kopā ar kolēģiem muzicēs meistars Arigo Štrāls un jaunās paaudzes daudzsološā altiste Santa Vižine.

Alfrēda Šnitkes “Moz-Art à la Haydn” ir spēles prieka pilns opuss, kurā slavenais postmodernists un eksistenciālists uzjautrinājies, slāņojot dažādus Mocarta motīvus un opusa noslēgumā atsaucoties uz dažiem atraktīviem elementiem no Haidna “Atvadu” simfonijas.

Programmā lieliski iederēsies arī divi mūsdienu opusi, kas sacerēti plašam interesentu lokam labi saprotamā mūzikas valodā un spēj aizkvēlināt arī visgurdenākos klausītājus. Itāļu skaņraža Džovanni Sollimas visai izvērstais un enerģiskais darbs “Violoncelles, vibrez!”, kā liecina nosaukums, liks pamatīgi izvibrēties visu koncerta dalībnieku stīginstrumentiem. Koncerta veidotāji uzsver, ka ar sevišķu ieguldījumu kopīgajā vibrēšanā izcelsies abas lieliskās solistes – Diana Ozoliņa un Dace Zālīte. Savukārt Velsas komponists Karls Dženkinss, kurš kļuva pasaulslavens ar vokālinstrumentālo kompozīciju pašizdomātā valodā “Adiemus”, nu prezentēsies Latvijā ar “Concerto grosso”, kas noskaņu ziņā atsauc atmiņā saulainos “Rondo veneziano” laikus.

Mūzikas vēstures guru un virtuozais stāstnieks Andris Vecumnieks vedīs jūs kamerorķestra vēstures odisejā no Baha līdz Sollimam, no baroka līdz mūsdienām.

Varbūt noder!!


26. II 19.00 Lielā ģilde

Biļešu cenas: 10 €.

Programma: J. S. Bahs, K. Dženkinss, Dž. Sollima, A. Šnitke, A. Vivaldi

Piedalās: Raimonds Ozols, Terēze Zīberte-Ijaba, Sandis Šteinbergs (vijole), Arigo Štrāls, Santa Vižine  (alts), Diana Ozoliņa, Dace Zālīte (čells), LNSO kamerorķestris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+