×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Vāks parakstus Nākotnes nama atbalstam (7)

Projekta vizualizācijaProjekta vizualizācija

Latvijas Okupācijas muzejs uzsāks parakstu vākšanu muzeja paplašināšanas projekta atbalstam, aģentūru BNS informēja Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Strazda.

30. jūlijā muzejs Latviešu strēlnieku laukumā ēkas pagrabā plkst.13 rīkos preses konferenci, lai skaidrotu ieguvumus, ko sabiedrībai dos muzeja paplašināšana. Par muzeju kā uz attīstību vērstu, fleksiblu organizāciju stāstīs Okupācijas muzeja biedrības priekšsēdis Valters Nollendorfs, bet muzeja direktors Gunārs Nāgels informēs par ēkas paplašināšanas rezultātā jaunizveidoto telpu funkcijām, daudzumu, izmēriem, izmaksām.

Tiks runāts arī par bijušo LPSR Valsts Drošības komitejas ēku jeb Stūra māju. “Valsts Nekustamo īpašumu” (VNĪ) būvniecības projektu vadītājs Aivars Mirkšs informēs par VNĪ prognozēm, saistītām ar ēkas izpēti un remontiem, to izmaksām un termiņiem, lai šo ēku varētu droši ekspluatēt.

Latvijas Okupācijas muzejs ir nevalstiskas organizācijas “Latvijas Okupācijas muzeja biedrības” pārvaldīts muzejs. Tā krājums, ekspozīcija un iekārtojums pieder biedrībai, bet ēka Latviešu strēlnieku laukumā 1, kas ar likumu ir nodota Okupācijas muzeja funkciju veikšanai un krājuma glabāšanai, pieder valstij. Ēku pārvalda VNĪ.

Jau ziņots, ka 20 Latvijas arhitekti izplatījuši vēstuli Kultūras ministrijai ar aicinājumu saglabāt Okupācijas muzeja ēku Strēlnieku laukumā esošā veidā un necelt pie tās arhitekta Gunāra Birkerta iecerēto piebūvi “Nākotnes nams”, jo tā sabojāšot ēkas izskatu.

Arī arhitekte Zaiga Gaile uzsākusi parakstu vākšanu, pieprasot sakopt un saglabāt Latvijas Okupācijas muzeja ēku esošajā veidolā, jo pārbūvēta un pārdēvēta, tā, viņasprāt, zaudētu arhitektūras vērtību un savas sūtības simbolisko svaru. “Tā saucamais Nākotnes nams – baltā piebūve (arhitekts Gunārs Birkerts) – ir formāls un viltots simbols,” sacīts memorandā.

Tāpat jau vēstīts, ka valdība ir paudusi atbalstu Okupācijas muzeja pārbūves projekta turpināšanai. “Nākotnes nams” būs daļa no padomju okupācijas varas upuru piemiņas memoriāla, kas veidots pēc arhitekta Gunāra Birkerta ieceres.

Pērn augustā valdība pieņēma lēmumu par 7,4 miljonu eiro piešķiršanu memoriāla kompleksa izveidei. Kompleksa būves pirmā kārta – Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcija un tā piebūves celtniecība – jāpabeidz līdz 2016. gada 1. oktobrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Varbūt kādreiz Birkerts bija labs arhitekts,bet tas bija sen un Amerikā.

  2. Mērķis – iznīcināt Vecrīgu? Tas patriotisms ir pupu mizas, ja tas rūpētu, tad runātu par stūra māju, bet tā Okupācijas muzejam neinteresė. Dīvaini. Svarīgāk dabūt darba kabinetus vietā, kur blakus dārgas viesnīcas un tūristu straume pati veļas.

  3. piekrītu Z.Gailes grupai. Stūra māja ir kā radīta Okupācijas muzejam!!!! Mums tik ļoti pietrūkst sava Rātslaukuma. Pieblīvēts ar visu un vēl sienu.Nu drausmas! Labāk kļūdu labot vēlāk nekā nekad! Ja kas: rīkojam referendumu,jo Rīga nepieder Okupācijas muzejam.

  4. Tas baltais klucis ir briesmīgs! Nevajag Vecrīgai priekšā aizmūrēt vēl baltu sienu!

  5. laikam nevienam nav smadzenes.ka tik dabut pasutjumu un atkatu.

  6. Nevajag. Jājauc vispār nost – bojā skatu uz Vecrīgu. Muzejs var ievākties tukšajā Stūra mājā.

  7. Mēs jau ” baudam ” vienu Birkerta ” šedevru ” Daugavas otrā krastā.

Draugiem Facebook Twitter Google+